Węgierskie linie lotnicze likwidują połączenia w Polsce

0
1622
Tanie linie lotnicze Wizz Air w celu zwiększenia optymalizacji sieci połączeń zdecydowały się na usunięcie kilkunastu połączeń z Polski.

Już od września zniknie wiele lotów realizowanych przez węgierskiego przewoźnika, najwięcej z lotniska w Pyrzowicach. Jesienią nie będzie już można polecieć samolotami Wizz Aira z Warszawy do takich miast, jak Wilno, Billund, Bazylea, Nicea, Porto, czy Lizbona. Połączenia Katowice – Málaga, Memmingen, Neapol, Teneryfa i kilka innych również zostaną zlikwidowane.

Przedsiębiorstwo specjalizujące się w tanich przelotach usunie łącznie kilkanaście połączeń, w tym 6 ze stołecznego Lotniska Chopina i 8 całorocznych z Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Zlikwidowane zostaną również trasy sezonowe do Podgoricy, Splitu, Malagi, Algehro i Burgas.

Wielu klientów, którzy zarezerwowali loty w Wizz Air, mają teraz problemy z dostępnością usługi. Przewoźnik bez zgody podróżnych zmienia bowiem wcześniej wyznaczone trasy na zupełnie inne, których pasażerowie nie bukowali. Przykładowo: lot z Katowic na Teneryfę zmieniono na kierunek kataloński (Barcelona), a lot z Wrocławia do Porto na połączenie… Warszawa – Luton. Wizz Air zapewnia jednak, że wszelkie utrudnienia zostaną rozwiązane w miarę możliwości, a pieniądze zwrócone klientom.

To kolejna niekorzystna zmiana dla pasażerów węgierskich linii lotniczych. Przypomnijmy, iż w ubiegłym miesiącu firma zmodyfikowała zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego.

https://twitter.com/adrian_szk/status/1010171198037266437

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.