Warszawa i Kraków w rankingu Top 100 światowych destynacji kongresowych

0
1131

GEAR globalnej firmy konsultingowej GainingEdge prezentuje po raz czwarty Destination Competitive Index, w którym przedstawia Top 100 destynacji (dokładnie 101) na podstawie ich konkurencyjności pod względem siły pozyskiwania międzynarodowych konferencji. W rankingu 2021 Warszawa znalazła się na 56 miejscu, a Kraków na 66.

Obydwa miasta odnotowały wzrost w porównaniu do roku poprzedniego, Warszawa o 9 miejsc (w 2020 była na 65), a Kraków o 2 (w 2020 znajdował się na 68 pozycji). Pierwsze trzy miejsca zajęły Paryż, Nowy Jork i Singapur.

W indeksie wzięto pod uwagę 11 kluczowych czynników, które mają wpływ na wybór miejsca konferencji przez organizatorów wydarzeń. Te czynniki to:

1. Infrastruktura – możliwości obiektów kongresowych, oferta hotelowa, dostępność międzynarodowa
2. Czynniki charakterystyczne dla danego miasta – lokalna społeczność naukowa, atrakcyjność miejsca i koszty,
3. Wskaźniki makro – logistyka (łatwość poruszania się), wielkość rynku, wielkość gospodarki, środowisko biznesowe, bezpieczeństwo i stabilność.
W tym roku skupiono się na analizie konkurencyjności w celu pomocy destynacjom w zrozumieniu jakie strategie i działania mogą zostać przez nich wykorzystane w celu szybszej odbudowy po pandemii. Kluczowe wnioski z raportu w tym zakresie, potwierdzają że destynacje powinny skupić się na:
1. Zaangażowaniu intelektualnym – budowaniu relacji z lokalnymi liderami stowarzyszeń i wykorzystaniu ich międzynarodowej reputacji
2. Elastycznym podejściu – więcej elastyczności w ofercie produktowej i podejściu do rynku
3. Postępie technologicznym – gotowość do wykorzystania nowych technologii podczas spotkań i wydarzeń do obsługi uczestników na żywo i zdalnych
4. Skoncentrowaniu się na regionie – działaniu na rynkach regionalnych i lokalnych ponieważ są to krótkoterminowe źródła zysków.

Tak jak w poprzednich katach Index przedstawia top 101 miast z największą liczbą międzynarodowych spotkań stowarzyszeń (według ICCA), które odbyły się w ostatniej zarejestrowanej trzyletniej serii (201-2019). W związku z tym, że analiza ta częściowo dotyczy okresu kiedy świat został dotknięty COVID-19 (od początku 2020 roku), w raporcie zwrócono uwagę na niektóre wyzwania z którymi borykały się międzynarodowe destynacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.