Wakacyjny przewodnik po dolnośląskich atrakcjach

0
1258
Latem zdecydowanie częściej organizujemy wycieczki oraz dłuższe rodzinne wyjazdy za miasto. Często szukamy miejsc, w których odpoczniemy, zwiedzimy wyjątkowe zabytki i skorzystamy z fajnych atrakcji. Regionem, który z pewnością spełni nasze oczekiwania jest Dolny Śląsk, słynący z zabytkowych zamków, pięknych ogrodów, górskich widoków, bajkowych parków oraz restauracji ze smaczną kuchnią. Poniżej znajdziecie mini przewodnik po Dolnym Śląsku wraz z propozycjami miejsc, które warto zobaczyć.

Zamki i pałace

Ważnym punktem na turystycznej mapie Dolnego Śląska jest Europejski Szlak Zamków i Pałaców. Przypadnie on do gustu przede wszystkim miłośnikom historii i architektury. Znajdziemy tam 16 wyjątkowych zamków i pałaców z różnych epok. Wśród nich są obiekty, które do dziś spełniają funkcję mieszkalną, np. Zamek Topacz, i goszczą przyjezdnych w swoich odrestaurowanych murach. Wycieczka do tak niezwykłych miejsc, przepełnionych różnymi historiami, to ciekawa wyprawa zarówno dla starszych, jak i młodszych odkrywców.

„Zamek Topacz, który znajduje się tuż pod Wrocławiem, to wyjątkowa perła architektoniczna. Jego historia sięga początków XIV wieku. Dzisiaj to czterogwiazdkowy hotel, który przyjmuje swoich Gości w Zamku oraz w 4 odrestaurowanych budynkach, których nazwy pochodzą od ich historycznego przeznaczenia: budynek Rządcówki, Spichlerz, budynek Oficyny i Domek Ogrodnika” – mówi Kierownik Marketingu Zamku Topacz, Patrycja Dawgiert.
Widoki

Rejony południowo-zachodniej Polski to także zapierające dech w piersiach panoramy. Warto wybrać się do Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym można zobaczyć różne kształty skał polodowcowych oraz poszerzyć swoją wiedzę o ciekawych gatunkach roślin i ptaków. Warto pamiętać także o urokliwym zakątku, którym z pewnością jest Wodospad Szklarski. Zwężający się u dołu i skręcający spiralnie strumień wody wodospadu ma wysokość około 13 m.

Na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych można zobaczyć skalne miasto, czyli jedyny w swoim rodzaju zespół bloków skalnych, tworzących szlak w postaci labiryntu. Jeśli wolicie spędzać czas w mieście to koniecznie zobaczcie największą w Polsce multimedialną fontannę na Pergoli, obok Hali Stulecia we Wrocławiu. Zwiedzając stolice Dolnego Śląska nie można zapomnieć o Rynku Głównym, Ratuszu oraz najstarszej części miasta, czyli Ostrowie Tumskim.Rodzinnie

We Wrocławiu i jego okolicach rodziny z dziećmi także znajdą dla siebie wyjątkowe atrakcje. Park Bajek w Karpaczu umożliwia aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki leśnym chatkom i ruchomym postaciom z bajek z łatwością można przenieść się w niezwykły świat fantazji. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu z rodziną jest także gra terenowa na szlaku wrocławskich krasnali.

Więcej informacji na temat Zamku Topacz znajdą Państwo na stronie internetowej www.zamektopacz.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.