W Toruniu powstanie nowy Hilton Garden Inn

0
1357
W budynku Starego Browaru w Toruniu powstanie hotel Hilton Garden Inn, który będzie posiadał w swojej ofercie 120 pokoi. W ubiegłym roku Polskie Projekty Inwestycyjne – spółka, której właścicielem jest Satoria Group – wykupiła Stary Browar. Obiekt pod szyldem amerykańskiej marki zostanie zainaugurowany w 2021 r., a zarządzać nim będzie VHM Hotel Management.

Budynek był wcześniej własnością spółki Polskie Pierze i Puch, której prezesem jest toruński biznesmen Krzysztof Mielewczyk. W 2006 roku przedsiębiorca zapłacił za niego miastu ok. 3 mln zł i od początku zapowiadał uruchomienie hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Od poprzedniego roku właścicielem budynku jest krakowska spółka „córka” Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne. Warunki budowy zostały już ustalone, teraz trwają prace nad otrzymaniem zgody wymaganej do rozpoczęcia budowy.

Obiekt w Toruniu będzie kolejnym, który pod swoje skrzydła weźmie grupa VHM. W jej portfolio znajdują się już m.in: Hampton by Hilton Old Town w Gdańsku, powstające Hamptony w Łodzi i Olsztynie, a także stołeczny Holiday Inn.

Aktualnie na terenie kraju działają trzy hotele marki Hilton Garden Inn (dwa w stolicy Małopolski i jeden w Rzeszowie), a dwa kolejne pojawią się w Kołobrzegu i Radomiu.

Wizualizacja Hilton Garden Inn Kolobrzeg; źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.