Nowe rozporządzenie, kilka zmian

0
350

Wczoraj ogłoszono rozporządzenie, w którym między innymi rozszerzono listę wyjątków osób, mogących korzystać w czasie epidemii z usług obiektów noclegowych.

Dokument reguluje zasady kwarantanny dla osób wjeżdżających do Polski. Pisaliśmy o tym tutaj. Każdy podróżujący będzie skierowany na kwarantannę, chyba że okaże negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Przy okazji rozszerzono też listę ponad 40 wyjątków osób, które mogą obecnie korzystać z usług bazy noclegowej w Polsce. Poniżej przedstawiamy dwa dodatkowo wprowadzone wyjątki.

Reklama

– uczestnicy i ich opiekunowie, organizatorzy oraz inne osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursów, olimpiad i turniejów przeprowadzanych na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 22 ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2020 r. poz. 1327 oraz z 2021 r. poz. 4)

– członkowie składów orzekających sądów dyscyplinarnych, rzecznicy dyscyplinarni, obrońcy, pełnomocnicy stron oraz stron w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych przez samorządy zawodowe reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego, ich przedstawiciele ustawowi, świadkowie, biegli oraz tłumacze, w dniu posiedzenia sądu lub przeglądania akt sprawy oraz w dniu poprzedzającym.

D2021000057401

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.