Nowe rozporządzenie, kilka zmian

0
992

Wczoraj ogłoszono rozporządzenie, w którym między innymi rozszerzono listę wyjątków osób, mogących korzystać w czasie epidemii z usług obiektów noclegowych.

Dokument reguluje zasady kwarantanny dla osób wjeżdżających do Polski. Pisaliśmy o tym tutaj. Każdy podróżujący będzie skierowany na kwarantannę, chyba że okaże negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Przy okazji rozszerzono też listę ponad 40 wyjątków osób, które mogą obecnie korzystać z usług bazy noclegowej w Polsce. Poniżej przedstawiamy dwa dodatkowo wprowadzone wyjątki.

– uczestnicy i ich opiekunowie, organizatorzy oraz inne osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursów, olimpiad i turniejów przeprowadzanych na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 i art. 22 ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2020 r. poz. 1327 oraz z 2021 r. poz. 4)

– członkowie składów orzekających sądów dyscyplinarnych, rzecznicy dyscyplinarni, obrońcy, pełnomocnicy stron oraz stron w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych przez samorządy zawodowe reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego, ich przedstawiciele ustawowi, świadkowie, biegli oraz tłumacze, w dniu posiedzenia sądu lub przeglądania akt sprawy oraz w dniu poprzedzającym.

D2021000057401

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.