W centrum Warszawy powstanie nowy pięciogwiazdkowy hotel

0
1722
Zasłużony budynek zlokalizowany przy placu Powstańców Warszawy ponownie będzie służył gościom za hotel. Inauguracja luksusowego obiektu o standardzie 5 gwiazdek zaplanowana jest na drugą połowę bieżącego roku.

Hotel Warszawa funkcjonował już w wieżowcu przeznaczonym na siedzibę angielskiego Towarzystwa Ubezpieczeń „Prudential” przez 48 lat (1954-2002). W 2005 roku spółka Hotele Warszawskie Syrena postanowiła sprzedać usytuowaną w ścisłym centrum stolicy nieruchomość spółce Polimex-Mostostal za kwotę 6,3 mln €. Cztery lata później przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane także zdecydowało się pozbyć obiektu, tym razem na rzecz krakowskiej rodziny Likusów, która postanowiła reaktywować hotel.

Przed laty Hotel Warszawa dysponował 375 miejscami noclegowymi, teraz zaoferuje gościom ponad 140 apartamentów, w tym wytworny prezydencki, strefę Wellness i Spa z basenem, dwie restauracje, obszerną kawiarnię i lokal nocny. Inwestor, stołeczna spółka Holding Liwa, wykańcza właśnie elewację historycznego obiektu oraz jego wnętrza, zatem tym razem data otwarcia powinna pozostać bez zmian (pierwsze prognozy przewidywały inaugurację w drugiej połowie 2017 roku – przyp. red.).

Do portfolio Grupy Likus Hotele i Restauracje dołączy więc pierwszy obiekt w Warszawie. Aktualnie krakowska firma zarządza trzema hotelami w stolicy Małopolski oraz po jednym w Katowicach i we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.