Polska zdobyła prawa do organizacji Międzynarodowego Kongresu URSI w 2026 roku w Krakowie!

0
793
Fot.: Symposium Cracoviense

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI (International Union of Radio Science) odbywa się co 3 lata w różnych miastach na świecie i co roku gromadzi ponad 1200 uczestników. Na tegorocznym hybrydowym kongresie w Rzymie, prawa do organizacji wydarzenia w 2026 roku przyznano Polsce. Kongres odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia 2026 roku w ICE Kraków Congress Center.

URSI jest organizacją naukową (non-profit), która ma w skali międzynarodowej inicjować i koordynować studia, badania oraz wymianę naukową w zakresie nauk radiowych. Nauki radiowe to dziedzina wiedzy i badań obejmująca wszelkie zagadnienia dotyczące pól i fal elektromagnetycznych. URSI wchodzi w skład Międzynarodowego Stowarzyszenia Unii Naukowych (ICSU – International Council for Science).

Polski Komitet Narodowy URSI podjął starania o organizację wydarzenia w Polsce po raz pierwszy w 2016 roku, proponując Warszawę jako miejsce organizacji kongresu. Po złożeniu oferty, stolica Polski zakwalifikowała się do finału razem z miastami Rzym, Sapporo i Singapur i Lokalny Komitet Organizacyjny został zaproszony do przedstawienia prezentacji na kongresie URSI w Montrealu w 2017 roku. Na kongresie w Kanadzie Polska reprezentowana była przez bardzo silny zespół. W prezentacji brał udział Profesor Józef Modelski, Przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego URSI i Ambasador Kongresów Polskich od 2017r., Mateusz Czerwiński z Warsaw Convention Bureau oraz Anna Górska, reprezentująca PCO. Warszawa przegrała z Rzymem, a jednym z powodów był fakt, że Rzym starał się o organizację wydarzenia już po raz trzeci. Z powodu pandemii kongres w Rzymie został przesunięty na 2021 rok, gdzie w dniach 28 sierpnia – 4 września odbywał się w formacie hybrydowym.

Na początku 2020 roku Polski Komitet Narodowy podjął decyzję o ponownym złożeniu oferty Polski, tym razem decydując się na wysunięcie kandydatury Krakowa. Powodem zmiany miasta był głównie fakt, że wydarzenie o podobnym temacie, a mianowicie EuCAP European Conference on Antennas and Propagation odbyło się z sukcesem w 2019 roku w ICE Kraków i wiele osób z URSI uczestniczyło w tym wydarzeniu. Tym razem jedynie oferta Polski spełniała kryteria URSI dotyczące organizacji wydarzenia i LOC został zaproszony do przedstawienia prezentacji na kongresie w Rzymie. Prezentacja została nagrana i przedstawiona podczas Walnego Zebrania Członków URSI i spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Anna Górska, reprezentująca Symposium Cracovience, która brała udział w posiedzeniu online powiedziała, ze Kraków został wybrany jednomyślnie, gdyż podkreślono bardzo dobrą lokalizację miasta oraz infrastrukturę, w tym ICE Kraków, spełniające wymogi URSI w zakresie dostępności sal konferencyjnych oraz hotele i ich przystępne ceny.

Organizatorem kongresu URSI w Krakowie będzie Symposium Cracoviense. Firma jest członkiem ICCA International Congress and Convention Association, SKKP Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz WOT Warszawskiej Organizacji Turystycznej i posiada rekomendację Kraków Convention Bureau oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. To już kolejny sukces Symposium Cracoviense w ostatnim czasie w zakresie pozyskiwania prestiżowych wydarzeń do naszego kraju. W czerwcu bieżącego roku firma uzyskała prawa do współorganizacji międzynarodowego kongresu FIG 2022 w Polsce, pełniąc rolę DMC. Oferta Polski na kongres URSI 2026 w Krakowie posiada wsparcie ze strony Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.