Strefa #BezPlastiku powstanie przy hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach

0
1102

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje dołączył do akcji Greenpeace Polska #BezPlastiku i walczy o czyste plaże i morze. W najbliższy weekend 20 i 21 lipca w specjalnej strefie przy hotelu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym – dobrze się bawić i dołożyć swoją cegiełkę do uprzątnięcia terenów nadmorskich.

W najbliższą sobotę i niedzielę Strefa #BezPlastiku powstanie na placu przy hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach, od strony plaży, przy zejściu C. Aktywiści Greenpeace Polska będą edukować, dlaczego plastik to naprawdę pilny problem, z którym społeczeństwo musi jak najszybciej wygrać. Uczestnicy będą mogli nurkować, zbierać plastikowe śmieci, szukać nurdli i wziąć udział w warsztatach oraz podpisać petycję , która żąda od rządu systemowych rozwiązań ograniczających stosowanie jednorazowego plastiku.

Czyste plaże to marzenie każdego urlopowicza, ale prawda jest taka, że są one zasługą ekipy, która sprząta każdej nocy. Co więcej, tylko 5 procent śmieci morskich trafia na plaże, 1 procent znajduje się na powierzchni wody, a aż 94 procent wszystkich śmieci spada na dno. Ekologia i dbałość o środowiska wpisane są w DNA Vienna House, dlatego dołączenie do akcji Greenpeace Polska było dla nas naturalnym krokiem – przyznaje Monika Kowalska, dyrektor generalna Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

 

W Vienna House zrównoważony rozwój i ekologia są niezwykle ważne, dlatego sieć angażuje się w proekologiczne działania i inicjuje rozwiązania mające na celu ochronę środowiska, w tym ograniczenie użycia plastiku. W restauracjach hotelowych plastikowe słomki zostały zastąpione przez biodegradowalne i papierowe, a kieliszki i szklanki z plastiku serwowane na plaży przez Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje – przez ich poliwęglanowe odpowiedniki wielorazowego użytku. W pokojach hotelu goście nie znajdą napojów w butelkach plastikowych, a wszystkie żarówki zostały wymienione na energooszczędne LED-y. Hotel, tak jak cała sieć Vienna House, promuje ekologiczną mobilność, dlatego zachęca do korzystania z rowerów oraz elektrycznych skuterów, oraz zapewnia możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Cała sieć Vienna House zrezygnowała również z użycia jajek „trójek” i stawia na lokalnych dostawców, jeżeli to tylko możliwe.

Więcej informacji o wydarzeniu, które odbywa się również w Gdańsku i Kołobrzegu: https://www.greenpeace.org/poland/dzialaj/baltyk-bezplastiku/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.