Indukcyjne ładowanie telefonów w restauracjach znanej polskiej sieci

0
1311
Pierwsza polska sieć restauracji wprowadza system szybkiego bezprzewodowego ładowania smartfonów we wszystkich swoich lokalach. Konsumenci, którzy co raz częściej borykają się z problemem krótko działających baterii w smatrfonach, smartwatchach czy tabletach będą mogli naładować je w lokalach Grubego Benka.

Jak to działa? Wystarczy, że osoby, które odwiedzą restaurację, położą urządzenie w oznaczonym miejscu na stoliku. Stacje ładujące telefony za pomocą indukcji elektromagnetycznej wbudowane są w blat mebla. Niepotrzebne są specjalne maty. To własny, niezależny system należący do sieci, nie powiązany z żadnym operatorem.

System wykorzystuje technologię Fast Charging, która dostarcza do baterii urządzenia prąd o wyższym napięciu i natężeniu, dzięki czemu proces ładowania zachodzi szybciej. W zależności od konkretnego modelu pozwala on naładować baterię do 80% w nawet 25 min.

„To kolejny ukłon w stronę naszych klientów, którzy chcą mieć pełną baterię i darmowy dostęp do internetu. W dłuższej perspektywie to wydatek, który opłaca się ponieść. W Polsce takich badań jeszcze nie ma, ale te przeprowadzone na zachodzie pokazują, że klienci, którzy mają dostęp do tego rozwiązania, spędzają w restauracji więcej czasu” – mówi Mateusz Szewczyk, prezes Ogólnopolskiej Sieci Restauracji Gruby Benek.

Technologia będzie wprowadzana w sieci stopniowo. Wszystkie nowo otwierane lokale mają już odpowiednie wyposażenie, pozostałe zostaną doposażone w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Docelowo w każdej restauracji sieci mają być minimum dwa stoły umożliwiające klientom bezprzewodowe ładowanie. Zostaną one specjalnie oznaczone.

Znak graficzny Power Benek

To kolejne rozwiązanie, po wprowadzonej kilka tygodni temu nowoczesnej technologii Wi-Fi, skierowane do klientów, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem. Przypomnijmy – darmowa sieć internetu dostępna w lokalach Grubego Benka jest ogólnopolska i sama łączy się z urządzeniem, bez względu na to, w której restauracji w kraju akurat się ono znajduje. Wystarczy tylko raz połączyć się z siecią w dowolnym lokalu tej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.