Ranking International Congress and Convention Association 2021

0
846

W dniu 30 maja 2022r. opublikowano raport ICCA International Congress and Convention Association z rankingiem miast i krajów, ukazujący ilość wydarzeń stowarzyszeniowych na świecie w 2021 roku. Polska znalazła się na 18 miejscu z 158 spotkaniami.

Ranking ICCA powstaje na podstawie zebranych danych o spotkaniach, które odbywają się cyklicznie, liczą przynajmniej 50 uczestników i migrują pomiędzy przynajmniej trzema krajami. Dane do ICCA dostarczane są głównie przez miejskie i regionalne Biura Convention, ale również przez członków stowarzyszenia, takich jak Centra Konferencyjne czy Hotele.

Liderem wśród krajów w 2021r. jest USA (512 spotkań), drugie miejsce zajmuje Hiszpania (369 spotkań) a trzecie Niemcy (354 spotkań). Wśród miast prym wiodą Wiedeń, Lizbona oraz Ateny. W rankingu znalazły się również polskie miasta. Wśród nich na czołówkę wysuwa się Warszawa (49 spotkań) oraz Kraków (45 spotkań). Kolejne pozycje zajęły Poznań (15 spotkań,) Gdańsk (13 spotkań) oraz Wrocław (12 spotkań).

W zeszłym roku ranking został pominięty ze względu na pandemię. W tym roku ICCA opracowała wskaźnik Destination Performance Index (DPI) w celu uznania i nagrodzenia wysiłków włożonych przez destynacje w odniesieniu do: wygrania pierwotnej oferty, zasad dotyczących COVID, zdolności adaptacyjnych i możliwości technologicznych dotyczących konwersji wydarzeń na miejscu w wydarzenia wirtualne/hybrydowe, co pozwala na utrzymanie ciągłości biznesu. DPI składa się z następujących wskaźników wydajności, które są oparte na liczbie spotkań:
1. Planowane spotkania
2. Spotkania bez zmian
3. Spotkania wirtualne
4. Spotkania hybrydowe
5. Digitalizacja: Wirtualna/Hybrydowa
6. Kontynuacja działalności: nienaruszona/wirtualna/hybrydowa

Wszystkie powyższe wskaźniki skutkują odrębnymi rankingami, które są łączone w DPI. DPI można postrzegać jako zagregowany ranking 6 indywidualnych rankingów. DPI jest dostępny na poziomie ogólnoświatowym/regionalnym oraz na poziomie kraju/miasta.

Ranking ICCA to najbardziej znany i ceniony w branży przemysłu spotkań raport, który pozwala na porównywanie destynacji. Jest również niezastąpionym źródłem informacji o światowych trendach.

Źródło: www.iccaworld.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.