Elektromobilność w sektorze HoReCa – Innowacyjne rozwiązanie dla hoteli i pensjonatów

0
1038

Większość współczesnych podróżujących dokonuje wyboru hotelu online. Jeden z popularniejszych serwisów rezerwujących miejsca noclegowe[1] już w zeszłym roku dodał do swojej wyszukiwarki filtr „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”. Rozwiązania prawne na poziomie UE, przyjęte także przez Polskę, napędzają rynek elektromobilności[2]. Szczęśliwie, za przyjętymi przepisami idą rozwiązania ekonomiczne – ulgi i dopłaty – programy wsparcia. Zapowiadane są też podobne możliwości dla użytkowników indywidualnych. Niewątpliwie już teraz warto sprawdzić dostępne rozwiązania i podładować konkurencyjną przyszłość swojego obiektu.

W Polsce ciągle jeszcze niewiele obiektów HoReCa ma ładowarkę samochodową – wg booking.com jest to jedynie 500 obiektów[3]. Biorąc pod uwagę, że już niedługo zaczną obowiązywać rozporządzenia[4] dotyczące wsparcia ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, należy oczekiwać gwałtownego rozwoju elektromobilności w kraju. Czy Państwa obiekt jest na tę rewolucję gotowy?

Do dyspozycji sektora HoReCa jest spora oferta stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W ogromnej większości są to tzw. szybkie ładowarki. Większość z tych urządzeń wymaga od właścicieli obiektów uruchomienia procedury projektowej – nowa infrastruktura, czy wystąpienie o dodatkowy pobór mocy. Są to odrębne urządzenia wymagające specjalistycznego montażu, budowania nowych rozwiązań w istniejącej już infrastrukturze elektrycznej obiektów. Często, ze względu na sieciowy charakter operatorów podobnych stacji, wiąże się to z dodatkowymi formalnościami – rozliczeniami i umowami.

Klienci obiektów noclegowych nie wymagają szybkich stacji ładowania – ładowarka ma zapewnić naładowanie pojazdu podczas pobytu i noclegu w obiekcie, co oznacza iż czas ładowania może wynosić 6-10 godzin.

Odpowiedzią na te potrzeby jest innowacyjne rozwiązanie jednego z krajowych producentów – ładowarka do aut elektrycznych SMARTPOLE CHARGER zabudowana w… słupie oświetleniowym.

Alumast: bezpieczne ładowanie auta elektrycznego
Alumast: bezpieczne ładowanie auta elektrycznego

Wandaloodporna ładowarka może być zainstalowana w miejsce funkcjonującej już infrastruktury – zamiast dowolnego słupa oświetleniowego – np. na parkingu hotelowym, czy przy restauracji. Ogranicza to do minimum konieczność działań proceduralnych, wniosków i… uruchamiania budowy na terenie obiektu oraz procesów rozliczeń z poddostawcami.

Alumast: bezpieczne ładowanie auta elektrycznego
Alumast: bezpieczne ładowanie auta elektrycznego

Koszty ładowania mogą stanowić element kosztów pobytu, jeśli tak zdecyduje właściciel obiektu. Ładowarka może również zostać zainstalowana jako publiczna stacja ładowania za odpłatnością.

Lekkość kompozytowej konstrukcji przyśpiesza montaż. Materiał gwarantuje 100% bezpieczeństwo – jest izolatorem. Proces produkcji pozwala na zaprojektowanie dowolnego koloru czy wzoru graficznego – od logotypu obiektu po reklamy atrakcji turystycznych w okolicy, na których obiekt może dodatkowo zarabiać.

[1] Booking.com

[2] Zobowiązania wynikające z Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce to poprawa jakości powietrza i zwiększenie zastosowania paliw alternatywnych. Rozbudowany program, zaangażowane instytucje i pakiety rozwiązań już dziś wspierają innowacyjne firmy – nieuchronnie nadchodzi epoka elektromobilności. Oczekiwane przez Ministerstwo Energii rezultaty programu to m.in. 50 tys. pojazdów elektrycznych na krajowych drogach, 6 tys. punktów normalnej mocy ładowania i 400 punktów o dużej mocy ładowania… już w 2020 r.

[3] Dane na koniec 2018 r.

[4] https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12319953

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.