Dobra koniunktura Radomia. Za trzy lata Hilton postawi tam swój hotel!

0
1401
Po informacjach dotyczących reorganizacji i rozbudowy lotniska, przyszła kolej na kolejną zapowiedź dużej inwestycji w Radomiu. Międzynarodowa sieć hoteli Hilton poinformowała właśnie, że do 2021 roku postawi swój obiekt w malowniczej części miasta, które do tej pory nie było postrzegane jako najlepsze miejsce do inwestycji.

Obiekt marki Hilton powstanie w zabytkowym pałacu w centrum miasta, a jego budowę będzie nadzorować firma Unirest.

„Nowy właściciel ma trzy lata na budowę hotelu od chwili podpisania aktu notarialnego” – poinformowała Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prasowy prezydenta Radomia.

W zeszłym tygodniu podpisano akt notarialny, na mocy którego Unirest wykupił zabytkową rezydencję Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego od firmy Partner Dom, dotychczasowego właściciela pałacyku.

„Prezydent wyraził zgodę na zmianę właściciela i na przedłużenie terminu realizacji inwestycji. Ma ona zostać zrealizowana w ciągu trzech lat od daty podpisania aktu notarialnego, co nastąpiło w ubiegłym tygodniu” – dodaje Piechota-Kaim.

Poprzedni właściciel zapowiedział, że wybuduje w tym zabytkowym miejscu nie tylko hotel, lecz także budynek biurowy, ale skończyło się na samych deklaracjach. Pałacyk przez wiele lat był niezagospodarowany, przez co został też istotnie zaniedbany. Konserwator obiektu zatwierdził już program modernizacyjny dla tej neorenesansowej nieruchomości.

Źródło: www.polskanapiechote.waw.pl

Wzniesiony w 1852 r. Budynek Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w Radomiu zaprojektowali Henryk Marconi i Ludwik Radziszewski. 30 lat później pałacyk stał się siedzibą Banku Ziemiańskiego, a następnie Państwowej Żeńskiej Szkoły Zawodowej oraz Państwowego Żeńskiego Gimnazjum Krawieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.