Tu rządzi Vietnam. Wielkie otwarcie nowego konceptu w Warszawie

0
1118

Podświetlone budynki, goście z najdalszych zakątków świata, w tym dyplomaci z Wietnamu, znana wietnamska piosenkarka, pokazy tańca, Vietnam Party i kulinarna uczta z autentyczną kuchnią prosto z Wietnamu. W piątek w stolicy wystartował nowy koncept Ambasada Smaku. Made in Vietnam. Centrum stolicy zamieniło się w orientalny tygiel, a język wietnamski, angielski i francuski były najbardziej popularnymi językami używanymi na ulicy Hożej.  

To miało być jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego lata w stolicy i było. Bez nadęcia, za to z rozmachem i ze smakiem, który uwodził na pokuszenie i to przez wiele godzin. Wśród gości pojawili m.in. pojawili się:  Nguyen Hung, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnam, Łijen Tin Min Łek – konsul generalny Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu, pracownicy protokołu dyplomatycznego Ambasady w Warszawie, Ilona Felicjańska, Monika Krawczyk i wielu innych polskich i zagranicznych gości.

W zeszły piątek ulicą Hożą w Warszawie zawładnął Wietnam. Kamienica, w której działa koncept Ambasada Smaku Made in Vietnam zamieniła się w wielorodzinny dom znany z barwnych ulic Hanoi, a samą ulicę zapełnił międzynarodowy gwar rodem z Sajgonu. Było głośno i bardzo kolorowo, bo Wietnam to eksplozja barw i smaków, a kolor i dobór przypraw mają ogromne znaczenie.

Reklama

Punktualnie o 19.30 ruszyła machina niezwykłych wydarzeń. Był pokaz tańców w wykonaniu wietnamskiej grupy 1 AM z choreografią Viktorii Hoa Tran. Następnie wieczór umiliły gościom recital na flecie w wykonaniu artystki Tao. Było też uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej w partnerstwie z Ambasadą Socjalistycznej Republiki Wietnamu o przygotowywaniu żywności w Wietnamie – wystawę można oglądać jeszcze przez miesiąc. Wisienki na torcie były dwie, ale za to jakie. Goście mogli posmakować autentycznych dań z Wietnamu, które znalazły się w nowej karcie. Mogli wybierać spośród czternastu niezwykłych dań, a wśród nich: Nộm xoài / sałatka z mango, Nộm su hào / Sałatka z kalarepy, Gỏi cuốn tôm thịt / Summer roll z krewetkami i z mięsem, Bánh cuốn thịt / Bułki mięsne, Phở cuốn Hà nội / Pho Roll Hanoi, Nem nhỏ / Saigonki z mięsne, Thịt gà xiên nướng / Grillowane szaszłyki z kurczaka, Tôm chiên cốm / Smażone krewetki, Chả cá tầm / Grillowany jesiotr, Sườn chua ngọt / Słodko-kwaśne żeberka wieprzowe, Bò sốt vang Bánh mì / Wołowina w sosie winnym, Cơm rang / Ryż smażony, Phở bò chin / Pho z gotowaną wołowiną i Quả tráng miệng / Owoce.Wieczór uświetnił wyjątkowy koncert znanej, wietnamskiej piosenkarki Le Ny Tran.

 Jaka Ambasada Smaku, jakie Made in Wietnam?

Koncept, logotypy, design materiałów i cała komunikacja zrodziły się w mojej głowie. Właściciele restauracji zaakceptowali nowoczesność opakowaną w tradycyjne elementy, w tym w wyjątkową kuchnię Wietnamu. Ne wiem, czy Państwo wiecie, ale kuchnia tego kraju jest najzdrowszą kuchnią świata, a sam Wietnam to koronowany król w produkcji ryżu, kawy i pieprzu – mówi Piotr Owczarski, autor konceptu, jego zarządca i pełnomocnik notarialny spółki WRAP& ROLL. – Polacy kochają Azję, dlatego zdecydowałem się pójść o krok dalej i wspólnie z Ambasadą Socjalistycznej Republiki Wietnamu stworzyliśmy turystyczny i kulturalny hub. W sercu stolicy Polski można obcować nie tylko z autentyczną kuchnią – śmie twierdzić, że najlepszą w  Warszawie, ale i z kulturą oraz turystyką. Dla warszawiaków mamy bezpłatne książki, mapy i wydarzenia kulturalne. 

Ambasada Smaku. Made in Vietnam ma być centrum muzyki, kultury, turystyki i kulinariów Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce – hubem, który będzie przyciągał miłośników Wietnamu i kochających orient. Nowy koncept będzie wyznaczał trendy, będzie integrował środowisko Wietnamczyków, ale i miłośników Wietnamu. Wszystkie wydarzenia, jak np. performensy, pokazy tańca, koncerty, pokazy i warsztaty kulinarne czy warsztaty z kaligrafii będą otwarcie wszystkich i co najważniejsze – będą bezpłatne.

Jednym z najważniejszych elementów nowego konceptu jest współpraca ze Stowarzyszeniem Wietnamczyków w Polsce – właścicielem konceptu jest  Tran Anh Tuan, członek Centralnego Komitetu Frontu Ojczyzny Wietnamu, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce oraz z Ambasadą Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce.

więcej na madeinwietnam.pl i w mediach społecznościowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.