TFG: W tym półroczu Polacy chętniej wyjeżdżali na wakacje

0
101
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ujawnił, ilu Polaków zdecydowało się na wyjazd z biurami podróży w pierwszej połowie tego roku. Opublikowano również dane dotyczące sumy składek uiszczanych przez touroperatorów.

Jak podaje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, w minionym półroczu z biurami podróży na wakacje wyjechało blisko 4 mln Polaków. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2017 jest to o 14% turystów więcej. Największą popularność zdobyły wycieczki „czarterowe”, które zostały wykupione przez 1,4 mln podróżujących, co daje wynik o 36% większy niż w tamtym roku.

Polacy najczęściej wybierali wyjazdy krajowe i do państw ościennych – z takich ofert skorzystało ponad 2 mln osób. Najwięcej wycieczek biura sprzedały w okresie kwiecień-czerwiec oraz w styczniu, który był miesiącem rekordowym pod względem wzrostu liczby sprzedaży wycieczek.

Reklama

Z umów zawartych w tamtym półroczu pomiędzy biurami podróży a klientami (1,3 mln) aż 45% dotyczyło wyjazdów na terenie naszego kraju i do państw sąsiednich. Kolejne 38% to wyjazdy do krajów europejskich i pozaeuropejskich podjęte transportem lotniczym, czarterowym, zaś 17% dotyczy wyjazdów zagranicznych, lecz już bez transportu czarterowego.

TFG ujawnił też, że pod koniec czerwca 2018 roku na swoim koncie zgromadził ponad 67 mln złotych na potencjalne wypłaty dla klientów na wypadek niewypłacalności biur podróży. Niemal 80% z tej sumy pozyskana jest właśnie z zagranicznych wycieczek czarterowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!