Jak umiejętnie wykorzystać zużyte mydła hotelowe?

0
1635
Czy mydło może ratować życie? Okazuje się, że tak! Clean the World jest nietypową organizacją zajmującą się ponownym wykorzystaniem mydeł hotelowych i ich dystrybucją do najbiedniejszych krajów na świecie.

Organizacja powstała w 2009 roku przez Shawna Seipla, który jako pracownik korporacji spędzał większość czasu w podróżach. Odwiedzając różne hotele zaczął się zastanawiać, co dzieje się z kostkami mydła z hotelowych łazienek. Po otrzymaniu informacji był niemile zaskoczony, ponieważ owe kostki po prostu się wyrzucało.

Taki obrót spraw nie spodobał się Shawnowi, więc postanowił się tym zająć. Jego firma zbiera używane mydła hotelowe i przetapia je na całkiem nowe. Następnie trafiają one do najbiedniejszych krajów i najbardziej potrzebujących ludzi.

Clean the World dostarczyła już ponad 44 mln kostek mydła do 127 krajów. W samych Stanach Zjednoczonych wyrzuca się ponad 1 mln kostek codziennie, a w skali świata ta liczba zwiększa się do 5 mln dziennie. Organizacja zdobywa jednak coraz większą popularność. Poza mydłami dostarcza też inne produkty higieniczne, takie jak pasty do zębów, szczoteczki czy żele odkażające.

Według danych Organizacji Clean the World choroby zakaźne wywołujące biegunkę powodują nawet ok. 1,8 mln zgonów rocznie na całym świecie. Problem ten dotyka przede wszystkim kraje najbiedniejsze i z utrudnionym dostępem do czystej wody. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że mycie rąk mydłem jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów w walce z chorobami sprzyjającymi biegunce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.