Jak przygotować w hotelu pokój dla alergika?

1
1816
Codziennie oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Już wszyscy wiemy, że smog jest dla nas niebezpieczny, gdyż w okresie zimowym jesteśmy bombardowani informacji na temat tragicznego stanu powietrza. Jednak cały czas zapominamy, że powietrze składa się także z innych zanieczyszczeń, które mogą być również niebezpieczne dla zdrowia naszego i naszych dzieci.

Epidemia naszych czasów!

Osoby cierpiące na alergie i astmę wiedzą doskonale, jakie uciążliwe jest życie w towarzystwie alergenów. Czasami bardzo trudno usunąć drażniący alergen z otoczenia, a tylko całkowita eliminacja może poprawić komfort życia alergika. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) pokazuje przerażające dane. Na świecie około 300 mln ludzi cierpi na astmę, a 400 mln choruje na alergiczny nieżyt nosa. Badanie Milton Essex podaje, że w Europie około 30% ludzi dokuczają uciążliwe alergie, a w Polsce jest to już 40%.

W samej Polsce objawy alergiczne deklaruje nawet 4 na 10 osób! Katar, duszności, łzawienie oczu, problemy z oddychaniem i kaszel, to typowe objawy uczulenia. Długotrwałe i cykliczne oddziaływanie czynników uczulających na alergika może spowodować przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęstszym skutkiem bagatelizowania uczuleń jest astma. Dalszy wpływ alergenów na układ oddechowy może prowadzić do gorszych powikłań w przyszłości np. powodować choroby układu krążenia czy obstrukcyjną chorobę płuc.

Pora roku ma znaczenie?

W zależności od pory roku alergicy mają do czynienia z różnymi alergenami. Wydawało by się, że zima może być mało dokuczliwa, ale okazuje się, że rośliny pylą cały rok, więc w zależności od tego na co mamy alergie, określone miesiące są dla nas bardzo męczące. Nie lepiej jest w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie również jesteśmy narażeni na kurz, roztocza, grzyby czy pleśnie. W zamkniętych pomieszczeniach przebywamy około 90% czasu i tutaj również dociera powietrze z zewnątrz. Alergicy borykają się więc z uporczywymi dolegliwościami cały rok.

W zamkniętych pomieszczeniach ciężko pozbyć się alergenów. Nie sprzyjają temu dywany, wykładziny, firanki i dekoracje. Ciągle sprzątanie i odkurzanie pomieszczeń również może być nieefektywne, gdyż nie jesteśmy w stanie oczyścić powietrza. Problem pojawia się, kiedy wybieramy się z rodziną na wakacje czy weekendowy wypad. Poszukiwania odpowiedniego miejsca, które zadba o potrzeby alergików może się okazać nie lada wyczynem.

Pokój dla alergika

Liczba osób chorujących na alergie stale rośnie. Rośnie więc grupa klientów, której potrzebą będzie znalezienie miejsca przyjaznego alergikom. Poszukiwania odpowiedniego apartamentu, hotelu czy restauracji, która zadba o potrzeby wymagających odbiorców jest sporym wyzwaniem. Z taką ofertą powinny więc coraz częściej wychodzić hotele czy pensjonaty, które chcą się wyróżnić wśród konkurencji, pozyskać nowych i lojalnych klientów.

Przygotowanie pokoju dostosowanego do alergików jest bardzo proste. Wystarczy zadbać o kilka rzeczy, które mają znaczenie:

 • oczyszczacz powietrza – zagwarantuje czyste i zdrowe powietrze wolne do zanieczyszczeń, smogu wywołującego duszności i ataki astmy i alergenów. Oczyszczacze powietrza likwidują 99,97% zanieczyszczeń z powietrza, a zakres działania jest dostosowany do wielkości pomieszczenia
 • podłoga – rezygnacja z wykładzin z długim włosiem oraz częste czyszczenie wykładzin specjalnym odkurzaczami
 • pościel i materac – materac z antyalergiczną nakładką oraz pościel antyalergiczna, praną w łagodnych i niedrażniących środkach piorących
 • wyposażenie pokoju – likwidacja przedmiotów, w których mogą gromadzić się kurze czy roztocza: dodatkowe firany, zasłony, dekoracje, świeże czy sztuczne kwiaty
 • sprzątanie pokoju – częste i dokładne sprzątanie pokoju z użyciem profesjonalnej chemii hotelowej, wydanej, ale i ekologicznej. W takich miejscach warto używać chemii maksymalnie bezpiecznej, wyprodukowanej z naturalnych składników, bez użycia chloru i substancji toksycznych.
 • kosmetyki w łazience – bezzapachowe i nie wywołujące podrażnień środki czystości

Wyposażenie pokoju dla alergika możesz zacząć od zakupu oczyszczaczy. W Higma Service są dostępne profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax PRO wraz z oczyszczaczami domowymi. To doskonała oferta, która pozwoli ci stworzyć nowy wymiar komfortu dla wymagających gości. Możesz wyposażyć duży apartament dla rodzin podróżujących z alergikami oraz mniejszy pokój w oczyszczacz powietrza przeznaczony do mniejszych powierzchni.

Bardzo ważne jest również zastosowanie skutecznych, ekologicznych i bezpiecznych środków chemicznych. Regularne sprzątanie powinno być bezpieczne dla personelu sprzątającego jak i użytkownika końcowego. Najlepszym rozwiązaniem jest nowy system QUICK & EASY green care PROFESSIONAL. To przenośny, automatyczny system dozujący, na który składa się pięć biodegradowalnych środków czystości oraz jeden kartridż z wodą. System został zaprojektowany zgodnie z filozofią green-Effective®.

System QUICK & EASY składa się 5 produktów, które można stosować w wielu branżach:

 • SANET daily – codzienne mycie sanitariatów,
 • SANET power – doczyszczanie powierzchni w toaletach,
 • TANET interior – mycie powierzchni i przeszkleń,
 • TANEX performa – usuwanie uporczywych zabrudzeń,
 • GREASE off  – usuwanie tłustych zabrudzeń.

Więcej o tym systemie przeczytasz w artykule Całkowita kontrola kosztów i bezpieczeństwa – system QUICK & EASY.

Dostosowanie oferty do wciąż rosnącej grupy specyficznych odbiorców niedługo stanie koniecznością. Warto wyróżnić się wśród konkurencji i zaoferować osobom przewlekle chorym fajną alternatywą w postaci pokoju wyposażonego w oczyszczacz powietrza i inne udogodnienia. Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie specjalnej? Skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży w Higma Service, aby dowiedzieć się więcej o produktach rekomendowanych.

1 KOMENTARZ

 1. Po czymś takim można rozpoznać prawdziwie profesjonalny i luksusowy hotel. Ja spotkałem się z takimi udogodnieniami w Domu Przy Plaży w Sarbinowie – prawdziwie magiczne miejsce na wakacje rodzinne. Rzecz jasna takie rzeczy trzeba zgłaszać jak najwcześniej żeby zespół mógł się zawczasu przygotować. Mogę z przyjemnością polecić wyżej wymienione miejsce, bo naprawdę warto im zaufać 🙂 Cudownie się bawiliśmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.