Hi Piotrkowska nabiera kształtów. Hotel i mały biurowiec już mają parter

0
1073
W centrum Łodzi powstaje wielofunkcyjny kompleks biurowo-handlowo-usługowy. Budowa parteru hotelu i małego biurowca w Hi Piotrkowska 155 została już zakończona. Kolejnym etapem jest umocowanie pionowych elementów kondygnacji naziemnej.

Pierwsze fundamenty biurowca, który ma stać się najwyższym budynkiem kompleksu, zostały już wykonane. Prace przebiegają według harmonogramu, a ich zakończenie zaplanowano na marzec 2020 roku.

„Osiągnęliśmy stan zero budynku hotelu i małego biurowca od strony ulicy Piotrkowskiej. Aktualnie wykonujemy strop i pionowe elementy pierwszej kondygnacji nadziemnej (poziom +1) tych budynków. Wykonaliśmy pierwszą działkę płyty fundamentowej kondygnacji podziemnej (poziom -2) wieży biurowej i jesteśmy w trakcie zbrojenia kolejnych sąsiednich działek tej płyty. Cały czas trwa wykop pod płytę fundamentową wieży biurowej” – mówi Jacek Pilarczyk, Project Manager w Master Management Group.

Kompleks pojawi się w centrum Łodzi przy Centrum Przesiadkowym i stanie się znaczącym elementem w sferze biznesu miasta. Hi Piotrkowska 155 utworzą trzy budynki: 5-piętrowy biurowiec oraz 19-piętrowa wieża biurowa, która będzie połączona z 7-piętrowym hotelem. W ofercie nowego obiektu marki Hampton by Hilton znajdzie się 149 pokoi. W dwóch pozostałych budynkach do wynajęcia będą przestrzeń biurowa klasy A+ (całkowita powierzchnia najmu: 21 tys. m2) oraz handlowo-usługowa (4 tys. m2).

„Kompleks Hi Piotrkowska 155 połączy funkcje biurowo-handlowe z hotelem Hampton by Hilton. Ofertę biur uzupełnią sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Są już z nami takie marki jak Starbucks, Hebe i Żabka. Liczymy, że nowoczesny design, dostępność z ulicy i szeroka oferta będą magnesem dla licznych przechodniów i okolicznych mieszkańców. Szacuje się, że z Centrum Przesiadkowego zlokalizowanego bezpośrednio przy inwestycji korzysta dziennie około 50 tys. osób” – komentuje Anna Polak, Head of Leasing w Master Management Group.

Podczas projektowania kompleksu uwzględniono wykorzystanie technologii minimalizującej ingerencję w środowisko naturalne oraz wymogi certyfikacji BREEAM (metoda oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie – przyp. red.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.