Structure Capital rozpoczyna dwie inwestycje hotelarskie w Poznaniu

0
1343
Structure Capital zamierza otworzyć dwa nowe hotele w Poznaniu. Plany zamkniętego funduszu private equity w sektorze hotelarskim nie ograniczają się bynajmniej do regionu wielkopolskiego.

Pierwszy hotel stanie w centrum miasta przy ulicy Podgórnej. Obiekt będzie utrzymany w standardzie czterogwiazdkowym, bowiem zarząd Structure Capital uważa, że na razie nie ma w Poznaniu zapotrzebowania na hotel najwyższej kategorii. Cały projekt współgra z nowoczesną interpretacją zabytkowej kamienicy.

„Ma to być obiekt czterogwiazdkowy dla klienta biznesowego. W Poznaniu nie ma jeszcze wielkiego zapotrzebowania na pięć gwiazdek. Podpisaliśmy już list intencyjny z operatorem hotelowym, który prowadzi w Polsce kilkanaście obiektów” – powiedział Alan Szawarski, prezes Structure Capital, cytowany przez portal propertynews.pl.

Drugi hotel zostanie natomiast wzniesiony przy ul. Zielonej, naprzeciwko Parku Fryderyka Chopina oraz Fary Poznańskiej. Narożnikowa działka pod inwestycję posiada 1400 m2 powierzchni.

„Kupiliśmy ją, podobnie jak kamienicę przy Podgórnej, od Archidiecezji Poznańskiej. Obecnie trwają prace nad złożeniem wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Planujemy tam trzygwiazdkowy hotel z garażem podziemnym” – zdradził Szawarski.

Structure Capital zamierza w najbliższym czasie istotnie rozbudować swoje portfolio. Fundusz poczynił ambitne założenie, na zrealizowanie którego wyznaczono dwa lata.

„Nawet pięciokrotnie zamierzamy powiększyć nasz portfel nieruchomości w centrum miasta do 2020 roku. Rozmawiamy też o lokalizacjach w śródmieściach innych dużych ośrodków. Szukamy m.in. w Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu” – uchylił rąbka tajemnicy Alan Szawarski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.