Stava powołała Radę Nadzorczą. W składzie m. in. wieloletni prezes Nike i Telepizzy

0
996

Spółka Stava, zajmująca się dowozami posiłków i zakupów spożywczych, powołała Radę Nadzorczą. W skład rady weszli Piotr Halupczok, na co dzień dyrektor zarządzający ARRIVA Poland, Witold Kowalski, były prezes polskich oddziałów Nike i Telepizzy oraz Wojciech Mróz, doświadczony doradca inwestycyjny i przedsiębiorca.

 W związku z szybkim rozwojem firmy, rada będzie pełniła nie tylko funkcję nadzorczą, ale również doradczą.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy zaszczyceni, że do naszej Rady Nadzorczej dołączyli tak doświadczeni i sprawni menedżerowie. Pomimo pandemii, nasza spółka cały czas dynamicznie się rozwija. Dowozy jedzenia cieszą się rosnącą popularnością i to szansa na dalsze skalowanie naszego biznesu. W dwa lata w okresie od 2018 do 2019 urośliśmy o 1170%, średnio 11,2% miesięcznie. Jestem przekonany, że wsparcie i wiedza Piotra Halupczoka, Witolda Kowalskiego i Wojciecha Mroza pomogą nam rozwijać jeszcze szybciej niż do tej pory – zauważa Paweł Aksamit, prezes Stava.

Członkowie Rady Nadzorczej Stava

Piotr Halupczok na co dzień jest dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału międzynarodowej firmy ARRIVA, wiodącego ogólnoeuropejskiego operatora na rynku usług transportowych. W Polsce Arriva jest jedynym operatorem świadczącym usługi kolejowe i autobusowe. Jest menedżerem z niemal 30-letnim doświadczeniem, który swoje kompetencje budował w polskich jak i międzynarodowych organizacjach w Europie i w Ameryce Północnej m. in. w sektorze transportowym, w bankowości inwestycyjnej oraz produkcji.

Witold Kowalski od 32 lat jest aktywnym menedżerem i doradcą, wspierającym rozwój różnych biznesów. Na początku lat 90. wprowadził do Polski hiszpańską markę Telepizza, która de facto stworzyła nowoczesny rynek dowozów posiłków w naszym kraju. Następnie, otworzył i przez 13 lat był dyrektorem generalnym Nike Poland, oddziału największego na świecie producenta obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Od 9 lat prowadzi własną firmę konsultingową.

Wojciech Mróz jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym. Od blisko dziesięciu lat aktywnie związany z rynkiem kapitałowym i rynkiem inwestycji typu Private Equity oraz Venture Capital. Wsparł wiele przedsiębiorstw podczas tworzenia strategii rozwoju, pozyskania kapitału z rynku niepublicznego, jak również przy giełdowych debiutach. Jest członkiem zarządu Alpha Capital Group oraz współzałożycielem szkoły kodowania Kodilla.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.