Jak zadbać o utrzymanie w czystości szklanych powierzchni?

0
807

Hotelowe lobby? A może duże okna w sali restauracyjnej? Szklane stoły? Okna? Powierzchnie szklane mogą okazać się bardzo trudne do utrzymania. Najmniejsza smuga, widoczny odcisk palca powodują, że można odnieść wrażenie, że nie są wystarczająco czyste.

Aby umyć powierzchnie szklane, tak aby były przejrzyste należy poświęcić temu dużo czasu, a i wówczas efekt może rozczarować. Wystarczy, że zaświeci słońce i okazuje się, że pozostały smugi. Sposobem na to jest używanie płynów, które nie wymagają długiego wycierania do sucha, czyli takich, które szybko odparują.

Kolejną istotną cechą jakościowego płynu jest skuteczne usuwanie kurzu, pyłków drzew i insektów. Nie można zapominać również o zapachu. Nie powinien być drażniący, ponieważ osoba myjąca ma z nim bezpośredni kontakt. W płynach do mycia szyb często możemy wyczuć zapach alkoholu, octu, amoniaku oraz dodatek kompozycji zapachowej. Nowoczesne płyny do mycia szyb bardzo dobrze radzą sobie z tłustymi plamami i wszelkimi innymi zanieczyszczeniami. Co ważne te lepsze mają również właściwości zabezpieczające przed ponownym, szybkim osadzaniem się brudu.

Należy wziąć pod uwagę, że są jednak środki bez szkodliwego amoniaku. Mówimy tu o Clinex Glass – bez amoniaku, w nowej odświeżonej formulacji. Preparat ten jest gotowy do użycia, występuje w postaci płynu. Usuwa najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz, a nawet insekty. Wzbogacony jest o polimery, które opóźniają osadzanie się kurzu, ponieważ wypełniają mikrorysy na powierzchni szyby nadając jej połysk – zapobiega to dostawaniu się brudu i pary wodnej w głąb czyszczonej powierzchni. Dzięki temu powierzchnia nie brudzi się tak szybko, a proces kolejnego mycia jest znacznie uproszczony. Produkt szybko wysycha i odparowuje z czyszczonej powierzchni, nie pozostawiając smug. Posiada przyjemny, cytrynowy zapach.

Aby mycie szyb stało się mniej uciążliwe, i aby później nie pozostawały smugi warto poświęcić nieco czasu na dobranie odpowiedniego środka. Dzięki temu będzie można osiągnąć pożądane efekty czystości, która pozostanie na szklanej powierzchni na dłużej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.