Polskie Linie Lotnicze LOT dołączają do stowarzyszenia ICCA

0
355
787 ZA001 air to air 5/20/2010

Polski przewoźnik dołącza do stowarzyszenia ICCA International Congress & Convention Association, będącego globalną społecznością wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy uczestnikami międzynarodowego przemysłu spotkań. ICCA, operująca w obszarze MICE od 1963 r., zrzesza ponad 1100 członków w prawie 100 krajach na świecie, w tym kluczowych przewoźników oraz sojusze lotnicze. LOT będzie jedną z dwóch linii lotniczych reprezentujących region Europy Centralnej.

ICCA jest jedną z największych i najbardziej znanych na świecie organizacji branżowych w obszarze przemysłu spotkań biznesowych. Członkostwo w stowarzyszeniu przyczynia się do promocji przewoźników w środowisku liderów branży MICE, a tym samym wśród potencjalnych partnerów biznesowych – organizatorów międzynarodowych wydarzeń.

– Z wielką radością witamy Polskie Linie Lotnicze LOT w naszej globalnej społeczności ICCA. Dołączając do ICCA, LOT zdobędzie przewagę konkurencyjną dzięki wykorzystaniu naszych zasobów i sieci kontaktów w celu nawiązania współpracy z dostawcami i stowarzyszeniami, co z kolei przyczyni się do wzrostu pozycji tej marki w międzynarodowym sektorze spotkań biznesowych – rynku, który w 2018 roku osiągnął wartość ponad 11 mld USD – mówi Senthil Gopinath, CEO ICCA.

Reklama

Członkostwo w stowarzyszeniu ma dla LOT-u wymiar zarówno sprzedażowy, jak i marketingowy, dzięki bazie ponad 20 tysięcy międzynarodowych spotkań, możliwości kontaktu z ich organizatorami, obszernym raportom z obszaru MICE oraz oferowanych przez ICCA warsztatom edukacyjnym m.in. podczas największych europejskich targów przemysłu i spotkań.

– Z raportów opracowanych przez ICCA wynika, że Polska jest wśród 20 krajów najczęściej wybieranych na organizację międzynarodowych spotkań stowarzyszeń. Nasze dwa huby w Warszawie i Budapeszcie uplasowały się w pierwszej trzydziestce miast gospodarzy kongresów. Polska była gospodarzem 211 międzynarodowych spotkań w zeszłym roku, a w obu stolicach zorganizowano łącznie 176 takich wydarzeń. Jest to realny potencjał biznesowy dla LOT-u, który pozwala bezpiecznie, szybko i komfortowo dotrzeć na spotkania delegatom z ponad 110 kierunków – mówi Anna Staszewska, Dyrektor Biura Sprzedaży i Dystrybucji Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rynek przemysłu spotkań w Polsce rozwija się dynamicznie, o czym świadczą analizy i raporty przedstawiane m.in. przez Poland Convention  Bureau / Polską Organizację Turystyczną. Szacują one wkład przemysłu spotkań (konferencje, kongresy, targi) w PKB na poziomie 1 proc.

 – Z dumą witamy nowe europejskie linie lotnicze jako członka ICCA. Linie lotnicze odgrywają kluczową rolę w zakresie marketingu destynacji i przetargów na kongresy. Linie lotnicze stowarzyszone w ICCA ściśle współpracują z Convention Bureaux and Associations i wierzymy, że Polskie Linie Lotnicze LOT odegrają znaczącą rolę w rozwoju regionów jako miejsc organizacji spotkań i eventów. Z radością oczekujemy dalszej współpracy z LOT przy realizacji projektów europejskich – podsumowuje Elif Balci Fisunoglu, Dyrektor Regionalny ICCA na Europę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!