Silne zabrudzenia w hotelowych łazienkach – jak się ich pozbyć?

0
472
Jesteś lub wkrótce zostaniesz właścicielem hotelu? Pamiętaj, że na Twój sukces składa się wiele czynników. Jednym z nich jest dbanie o bezpieczeństwo i idealnie czyste powierzchnie.

Z uwagi na to, że hotel to miejsce publiczne i nieustannie korzysta z niego bardzo wielu klientów, a także pracowników, wszystkie pomieszczenia powinny być zawsze czyste i lśniące. Gość, który korzysta z usług Twojego hotelu oczekuje czystości na najwyższym poziomie. Wobec tego odpowiedzialni za sprzątanie pracownicy powinni dysponować skutecznymi i bezpiecznymi produktami, tak aby nawet najsilniejsze zabrudzenia mogły zostać natychmiast usunięte. Jakie typy zanieczyszczeń są najbardziej problematyczne i jednocześnie niebezpieczne dla gości i personelu w hotelach?

Przede wszystkim to hotelowe łazienki zawierają najwięcej powierzchni, na których łatwo o zabrudzenia, a także o bakterie i wirusy. To najczęściej w toaletach – na ścianach, silikonach czy fugach – będą osadzać się pleśń i grzyb. Jakie są główne przyczyny ich występowania?

Reklama

– duża wilgotność;
– niedostateczna wentylacja i brak ogrzewania;
– brak izolacji termicznej;
– usterki i wady konstrukcyjne budynku, np. nieszczelne rynny.


Czym wyczyścić silikony i fugi w łazience?

Na pewno wszyscy kojarzymy, jak wygląda zabrudzony, pożółkły czy spleśniały silikon pod prysznicem – ma charakterystyczne czarne kropeczki. Najczęściej występuje on w dolnych częściach kabiny, w których zbiera się najwięcej wody. Silikon w hotelowej łazience powinien być dokładnie wyczyszczony, dzięki czemu Twój gość będzie wiedział, że dbasz o czystość w hotelu.

Pleśń i grzyb bardzo często spotykamy także na fugach i ścianach. Podobnie jak silikony, to powierzchnie, które często trudno wyczyścić. Kiedy Twoi goście będą zwalniać pokój, obsługa sprzątająca będzie musiała jak najszybciej przygotować i dokładnie posprzątać pokoje dla nowych gości. Nikt z nich po męczącej podróży nie chciałby zastać pleśni na suficie czy rosnącego grzyba pod prysznicem. Wobec tego jako właściciel musisz zapewnić swojemu personelowi najskuteczniejsze preparaty do zwalczania pleśni i grzybów oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Jedno jest pewne – środki muszą z łatwością radzić sobie z usunięciem zabrudzenia oraz oczyszczenia powierzchni z groźnych bakterii.

Takimi środkami są preparaty na bazie chloru, które działają także przeciwbakteryjnie. Niestety często w hotelowych łazienkach spotyka się niedoczyszczone fugi czy silikony. Drobna, rozwijająca się pleśń czy grzyb mogą być dla zdrowia ludzi bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z alergią. Przykładem skutecznego środka zwalczającego pleśń i inne zanieczyszczenia jest Domestos Grout Cleaner. Dzięki żelowej konsystencji jest w stanie wyczyścić szybko i skutecznie pleśń i innego rodzaju zanieczyszczenie. Dodatkowo, obecny w nim chlor oczyści z bakterii czyszczoną powierzchnię.

Jak widać, preparatów na usunięcie groźnych pleśni czy grzybów nie brakuje. Wystarczy wybrać odpowiedni, przede wszystkim bakteriobójczy, czyli na bazie chloru środek chemiczny oraz wykorzystać właściwy sprzęt i narzędzia do czyszczenia. Pamiętaj, aby stan hotelowych łazienek był na najwyższym poziomie. Zadbaj o higienę i zdrowie swoich gości!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.