Wuzetka – słodki symbol Warszawy na Liście Produktów Tradycyjnych

0
646
Fot.: FB - Warszawska Organizacja Turystyczna

Wuzetka, słodki symbol Warszawy, została oficjalnie uznana za produkt tradycyjny. To ciastko, które jest nierozerwalnie związane z Trasą W-Z i „zestawem obowiązkowym” w gastronomii PRL-u, teraz jest chronione prawem i znajduje się na specjalnej liście prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Inicjatywa wpisania wuzetki na Listę Produktów Tradycyjnych wyszła od osób związanych z warszawską gastronomią oraz od burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Lista ta zawiera produkty, które wyróżniają się swoją jakością, wyjątkowymi cechami i właściwościami, wynikającymi z zastosowania tradycyjnych metod produkcji.

Oryginalna receptura wuzetki opiera się na dwóch czekoladowych biszkoptach, pomiędzy którymi znajdują się warstwy marmolady i bitej śmietany. Na wierzchu ciastko jest dekorowane polewą czekoladową i kleksem z bitej śmietany.

Wuzetka jest doceniana nie tylko przez turystów odwiedzających Warszawę, ale także przez mieszkańców miasta i osoby związane z lokalną gastronomią. Teraz, dzięki oficjalnemu uznaniu za produkt tradycyjny, jej miejsce w kulinarnym dziedzictwie stolicy jest jeszcze bardziej umocnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.