Wakacje bez urządzeń mobilnych? Na Bali już tego wymagają!

0
1781
„Czy basen hotelowy istnieje nawet, jeśli nie umieścisz go w mediach społecznościowych?” – tym jakże celnym w naszych czasach retorycznym pytaniem Ayana Resort & Spa zachęca do zaprzestania używania urządzeń mobilnych i wypoczynku w harmonii z naturą.

Okoliczności funkcjonowania dzisiejszego świata zmuszają ludzi do stałego kontaktu z elektroniką. Coraz więcej codziennych czynności, takich jak opłaty mediów czy rezerwacje, wykonujemy za pomocą naszego smartfona czy tabletu. Rośnie także grono osób, które upublicznianie informacji i zdjęć na portalach społecznościowych traktują jako nieodłączny element dnia. Niemożliwym wręcz jest dla nich celebrowanie ważnych momentów, spotkanie z przyjaciółmi, czy nawet odpoczynek bez dokładnego udokumentowania w sieci.

Właśnie z tym zjawiskiem chcą walczyć pomysłodawcy projektu pod hasłem „In the moment”. Zachęcają oni, aby goście pięciogwiazdkowego hotelu Ayana Resort & Spa zlokalizowanego na Bali powrócili do delektowania się wyjątkowym urokiem tego miejsca i cieszenia chwilą – bez dzielenia się swoimi przeżyciami ze światem.

Skalę problemu uwypukliły dodatkowo badania przeprowadzone na amerykańskich turystach, wśród których ponad 20% sprawdza swoje telefony co najmniej raz na godzinę, a niecałe 8% ponad dwudziestokrotnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.