Paweł Lewtak wiceprzewodniczącym organizacji EHMA

0
1158

W dniach 18-20 marca w Lugano, w Szwajcarii odbyło się 48 spotkanie EHMA (European Hotel Managers Association), podczas którego wybrano nowe władze. Wiceprzewodniczącym został Paweł Lewtak, członek zarządu hoteli Syrena i dyrektor generalny hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Paweł Lewtak
„To dla mnie ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród przedstawicieli krajów, które tradycję hotelarstwa mają we krwi. Z dumą wnoszę do zarządu i organizacji polską gościnność, otwartość i nowoczesny model biznesu, jaki z sukcesami praktykujemy w Polsce. Jako nowy zarząd chcemy się skupić na zwiększeniu zaangażowania członków organizacji poprzez edukację oraz rozbudowę naszej aplikacji. Chcemy kontynuować drogę wytyczoną przez naszych poprzedników, czyli podnoszenie standardów naszej branży, poprzez wymianę doświadczeń, szkolenia, nowe technologie, inwestowanie w wiedzę i dalszy rozwój programu Young EHMA – czyli kształcenie przyszłych kadr managerskich.”

Obok wyboru nowego zarządu, na czele którego stanął Panos Almyrantis z Grecji, głównym celem spotkania była edukacja i networking oraz wypracowanie nowej wizji i misji organizacji. Zaprezentowano także odmienioną stronę internetową. Inspirujące seminaria i wystąpienia, prowadzone przez znakomitych gości z całego świata, dotykały najważniejszych kwestii współczesnego hotelarstwa, biznesu i nauki. Były nowości technologiczne, wykłady z psychologii, a w kuluarach wymiana doświadczeń z ostatnich, niełatwych lat, inspiracje i wzajemne wsparcie w duchu współpracy.

Stowarzyszenie EHMA powstało w 1974 roku w Rzymie jako elitarna organizacja non-profit i zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów, w tym 300 dyrektorów generalnych. Celem EHMA jest stworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń z uznanych hoteli w Europie. Organizacja promuje europejskie hotelarstwo i najlepsze tradycje branżowe wypracowane przez lata. Poprzez stosowanie etycznych praktyk, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się know-how dąży do zapewnienia usług i standardów na najwyższym poziomie oraz do rozwoju branży w zgodzie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami klientów. Członkowie stowarzyszenia regularnie uczestniczą w spotkaniach, konferencjach i wydarzeniach, podczas których nacisk stawia się na część merytoryczną, networking, innowacje w branży oraz rozwój i szkolenia. W po pandemicznej rzeczywistości organizacja stawia na „nowe pokolenie managerów” i planuje wiele zmian, aktualizacji oraz praktyk, które unowocześnią nie tylko samą organizację, ale przede wszystkim wpłyną na przygotowanie i dostosowanie europejskiego hotelarstwa do nowych wyzwań.

Paweł Lewtak pracuje w branży hotelarskiej od ponad 20 lat. Karierę zawodową rozpoczynał w amerykańskiej sieci Starwood Hotels and Resorts Worldwide, w portfolio której znajdują się m.in. warszawskie hotele marki Sheraton i Westin. Lewtak odpowiadał za pre-opening tego drugiego obiektu, jak również krakowskiego Qubus Hotel, a w międzyczasie prowadził działalność szkoleniowo-doradczą. W kwietniu 2007 roku zakotwiczył w stołecznym Polonia Palace Hotel, gdzie konsekwentnie zaliczał kolejne awanse w wewnętrznej hierarchii – od Rooms Division Managera aż do Dyrektora Generalnego. Od 2015 roku jest członkiem European Hotel Managers Association (EHMA) oraz członkiem zarządu spółki Hotele Warszawskie „Syrena”, która zarządza trzema warszawskimi hotelami: Polonia Palace, MDM i Metropol.

Przypominamy rozmowę z Pawłem Lewtakiem nagraną w grudniu 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.