Rozlicz PFR 2.0!

0
1063

Wielkimi krokami zbliża się termin na rozliczenie subwencji finansowych otrzymanych przez przedsiębiorców w ramach tarczy PFR 2.0. Termin dla Małych i Średnich Przedsiębiorców mija 15 stycznia 2022 roku.

Oświadczenia można składać przez systemy bankowe już od 18 listopada. Jak poinformowała organizacja TUgether, takie oświadczenia złożyła tylko połowa przedsiębiorców, którzy otrzymali subwencje w ramach tarczy PFR 2.0.

Przy okazji dodajmy, że mikrofirmy, których w branży jest bardzo dużo, swoje oświadczenia dotyczące rozliczenia i wnioski o umorzenie nawet 100% otrzymanej subwencji, będą mogły składać od 19 stycznia 2022 roku przez systemy bankowe.

Organizacja TUgether zrzesza podmioty związane z branżą spotkań, wydarzeń, turystyki i hotelarstwa. Na swoim fanpage przypomina główne zasady dotyczące składania oświadczeń.

„Apelujemy o:
– niezostawianie składania oświadczeń na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że banki i PFR mają do 4 dni na weryfikację poprawności dokumentów, a to nie zostawia wiele marginesu na korekty/resety oświadczeń.
– WAŻNE❗ Jeżeli podmiot nie złoży lub złoży niepoprawne oświadczenie (niepoprawne załączniki), które nie zostanie odpowiednio skorygowane do 15 stycznia 2022 r. (sobota!), to będzie musiał się liczyć z koniecznością zwrotu całości subwencji!
– Przy składaniu oświadczeń uczulamy, że wskazana jest dbałość o jakość przesyłanych w oświadczeniach rozliczeń – wg informacji z PFR niemal połowa przesłanych rozliczeń nie spełniała warunków formalnych i wymagała cofnięcia do korekt/resetów.
– Dla przypomnienia: max. 4 dni od złożenia oświadczenia podmiot powinien otrzymać zwrotną informację, czy jego wniosek jest na statusie ‘correct’ czy jednak są w nim błędy wymagające pilnej korekty. Jeśli nie ma takiej informacji, to powinien skontaktować się z bankiem z prośbą o weryfikację statusu jego oświadczenia.
– Przypominamy link z zasadami prawidłowego załączania pliku JPK https://pfrsa.pl/aktualnosci/tarcza-finansowa-pfr-2.0/wazne-plik-jpk-kiedy-jest-poprawny-i-jak-go-sprawdzic-aby-uniknac-zwrotu-subwencji.html
– Jeżeli jest problem z rozmiarem pliku JPK, to należy interweniować w tej sprawie bezpośrednio w swoim banku, gdzie prowadzi się wnioskowanie/rozliczenie PFR 2.0 – PFR.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.