Restauracje w Grecji także tylko dla zaszczepionych

0
1309

Po informacji o decyzji francuskiego rządu, że od sierpnia wstęp do restauracji będzie możliwy tylko dla osób zaszczepionych, Grecja ogłasza taką samą wiadomość. Czy to obostrzenia, które przyjmą się w pozostałych krajach UE?

Także od sierpnia w Grecji do restauracji będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione lub te, które w ciągu ostatnich trzech dni uzyskały negatywny wynik testu. Kolejnym wymogiem będzie miejsce siedzące dla każdego gościa. Nowe przepisy nie będą dotyczyły ogródków gastronomicznych i osób, które chcą skonsumować posiłek na zewnątrz.

Takie zmiany na pewno wpłyną nie tylko na gastronomię, ale w przypadku Grecji także na turystykę. Odwiedzający ten kraj chętnie korzystali z oferty lokalnych restauracji. Za moment ten przywilej będzie tylko dla tych, którzy spełniają określone warunki. Oczywiście zawsze można skorzystać z ogródka, które w sezonie turystycznym cieszą się dużą popularnością.

Rząd Grecji uruchomił specjalną aplikację dla przedsiębiorców, którzy przy jej pomocy będą mogli skanować europejskie świadectwa szczepień czy wyniki testów. Grecja pomimo wprowadzania takich przepisów chce pobudzić sektor turystyczny. Obecnie ponad 40% Greków jest już zaszczepionych.

To kolejny przykład obostrzeń, które mogą również za jakiś czas pojawić w Polsce, zatem warto już dziś zakładać taki scenariusz, tym bardziej, że w mediach pojawia się coraz więcej przekazów ostrzegających przed powrotem epidemii z nowym wariantem wirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.