Zrównoważone hotele: Katalog praktyk i inspiracji

0
939

CSR W HOTELU: Katalog dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie

CSR W HOTELU to pierwsza w Polsce publikacja poświęcona w całości tematyce zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Coraz więcej podróżujących kieruje się nie tylko wygodą i atrakcyjną ofertą, ale również zwraca uwagę na to, czy obiekt hotelowy podejmuje zrównoważone praktyki. Właściciele hoteli powinni zatem zastanowić się, jakie działania mogą podjąć, by być bardziej ekologicznymi, propracowniczymi i zaangażowanymi w sprawy społeczne firmami. CSR W HOTELU to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą wdrożyć w swoim biznesie ideę zrównoważonego rozwoju.

Katalog CSR W HOTELU został przygotowany przez dwie ekspertki związane z branżą hotelarską: Agatę Delmaczyńską, Green Officer Hotelarz oraz Magdalenę Fularską-Pacholczak, Markowyhotel.pl. Publikacja nie tylko stanowi zbiór dobrych praktyk branży hotelarskiej, ale również źródło inspiracji do działania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Katalog zawiera praktyczne wskazówki i konkretne rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie, a także informacje o najlepszych praktykach stosowanych przez hotelarzy w Polsce i za granicą.

W publikacji znajdą się również wypowiedzi ekspertów ze świata nauki i biznesu oraz informacje o zrównoważonych produktach i usługach oferowanych przez dostawców. Katalog CSR W HOTELU ma na celu nie tylko propagowanie idei zrównoważonego rozwoju wśród hotelarzy, ale również zachęcanie do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie.

Do akcji przyłączyło się już kilku partnerów, w tym Higiena Serwis, Dibella, Kinnarps Polska, UNEP/GRID Warszawa, Climate Leadership, INNOWO Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, A propos Wioletta Fabrycka, Forest Stewardship Council (FSC), I helped make my world better today oraz Stowarzyszenie Hotelmania. Katalog objęły także patronatem medialnym takie portale jak Hotel Management, Horeca Business Club, ecoekonomia.pl, Teraz Środowisko.pl oraz SPAeden.

Hotelarze zainteresowani inicjatywą CSR W HOTELU mogą zgłaszać swoje praktyki zrównoważonego rozwoju do 14 kwietnia przez stronę www.csrwhotelu.pl. Publikacja jest doskonałą okazją do promocji i podzielenia się dobrymi praktykami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Zgłaszając swoje praktyki, hotelarze mają szansę zostać uwzględnieni w katalogu CSR W HOTELU i zyskać tym samym większą rozpoznawalność wśród gości, którzy coraz częściej wybierają hotele podejmujące zrównoważone praktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.