Francja: restauracje tylko dla zaszczepionych

0
1133

Prezydent Francji Emmanuel Macron w poniedziałek poinformował, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy bedą wprowadzane w życie nowe zmiany w polityce covidowej. W wyniku tych działań już od sierpnia do restauracji będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione.

Zmiana dotyczy nie tylko gastronomii, ale również centrów handlowych. Jeszcze wcześniej, bo już 20 lipca w życie wejdzie przepis nakazujący każdemu powyżej 12 roku życia, który chce uczestniczyć w wydarzeniach powyżej 50 osób, okazanie certyfikatu sanitarnego, czyli dowodu, że odbył komplet szczepień, jest ozdrowieńcem lub ma negatywny wynik testu.

Od sierpnia ten sam obowiązek będzie rozszerzony na kawiarnie, restauracje, cukiernie czy centra handlowe. We wrześniu ma natomiast rozpocząć się kampania promująca szczepienia przypominające dla osób już zaszczepionych na początku roku. Obowiązkowe szczepienia będą dla pracowników służby zdrowia i placówek opiekuńczych, pod groźbą zakazu pracy i wstrzymania wypłaty wynagrodzenia.

Reklama

Przykład Francji pokazuje jak niebezpieczna nadal jest sytuacja związana z epidemią. To również może oznaczać, że podobne działania będą podejmowane w kolejnych europejskich krajach, w tym w Polsce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!