Raffles Europejski Warsaw wśród najlepszych hoteli globu

0
1126
Raffles Europejski Warsaw został wyróżniony przez redaktorów ekskluzywnego magazynu Tatler. To kolejny sukces tego luksusowego hotelu odniesiony na przestrzeni minionego półrocza.

Obiekt stanowiący symbol XIX i XX-wiecznej Warszawy kontynuuje swoje chlubne tradycje i nadal jest synonimem elegancji. Stołeczny Raffles jest jednym z zaledwie trzech – po Paryżu i Stambule – hoteli słynnej marki premium. Już od 1857 roku luksusowy hotel zlokalizowany na Krakowskim Przedmieściu jest doceniany za swoje artystyczne wnętrza i przyciąga wybitne postaci kultury i sztuki.

„Ten hotel od samego początku bardzo ściśle związany był ze światem sztuki. To właśnie tutaj, w attyce znajdującej się nad trzecim piętrem, znajdowała się pracownia, w której tworzyli m. in. Józef Chełmoński, Stanisław Ignacy Witkiewicz oraz Ignacy Jasiński, czy też jeden z pierwszych polskich fotografów, Jan Mieczkowski. Owo miejsce często odwiedzały muzy takie, jak chociażby Helena Modrzejewska” – zdradził serwisowi natemat.pl Ksawery Wąsowski, potomek założyciela hotelu, który porzucił Stany Zjednoczone, aby kontynuować tradycje rodzinne.

Mimo że warszawski hotel został ponownie otwarty dopiero w czerwcu ubiegłego roku, to już po dwóch miesiącach widniał na liście „World’s Greatest Places 2018” prestiżowego magazynu „Time”. Następnie otrzymał nagrodę Prime Property Prize 2018 w kategorii „Inwestycja Hotelowa Roku”, a na początku stycznia został umieszczony w przewodniku Tatler Travel Guide, który jest częścią styczniowego wydania czasopisma. Kapituła doceniła największą prywatną kolekcję sztuki nowoczesnej i współczesnej, piękne marmurowe wnętrza, kuchnię oraz Spa, które uznano za najlepsze w Warszawie.

Tatler to brytyjski magazyn wydawany przez Condé Nast Publications, o tematyce lifestyle’owej i modowej, z rubrykami towarzyskimi i politycznymi. Co roku wydaje przewodnik Tatler Travel Guide, gdzie poleca najlepsze hotele z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.