Starbucks rozszerza sieć swoich kawiarni w Polsce

0
1255
27 grudnia została otwarta najnowsza, jubileuszowa kawiarnia Starbucks w Krakowie. To już 70 punkt pod szyldem tej marki nad Wisłą. Plany czołowej sieci na rozpoczęty rok zakładają szereg kolejnych inauguracji w Polsce z uwzględnieniem najpopularniejszych trendów ochrony środowiska naturalnego.

Starbucks zaprezentował w ostatnim tygodniu ubiegłego roku swój 70 lokal w Polsce. Nowo otwarta kawiarnia mieści się w Pałacu Wołodkiewiczów przy ul. Lubicz 4 w Krakowie. Znajdująca się w centrum stolicy Małopolski zabytkowa nieruchomość stała się atrakcyjną lokalizacją, dzięki której amerykańska marka może pozyskać nowych klientów.

Zainaugurowany pod koniec grudnia lokal liczy nieco ponad 240 m2 powierzchni. Dla gości przygotowano 54 miejsca siedzące, w tym 28 miejsc dostępnych na patio. Wnętrze podzielono także na strefy przystosowane do pracy i nauki, które mają zachęcić klientów do spędzania wolnego czasu w kawiarni.

„Mamy ogromną satysfakcję z tego, że możemy wciąż poszerzać ofertę dla naszych gości i otworzyć dziewiątą kawiarnię Starbucks w Krakowie. To już 70. kawiarnia naszej sieci w Polsce. W tym roku otworzyliśmy 7 nowych punktów, a na rok 2019 planujemy otworzyć minimum 10 kolejnych. Polska jest dla Starbucks bardzo ważnym rynkiem i w kolejnych latach chcielibyśmy zrealizować potencjał polskiego rynku, który obecnie szacujemy na ok. 140-150 kawiarni” – mówi Mateusz Sielecki, Dyrektor Regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.

Marka zachęca także do recyklingu, promując akcję „Bring Your Own Tumbler” (B.Y.O.T.), czyli „Przyjdź z własnym kubkiem”. Inicjatywa ma zachęcić klientów do ochrony środowiska. Goście, przychodząc z własnym kubkiem, ograniczają zużycie plastikowych naczyń, a przy okazji zyskują dodatkową zniżkę na ulubiony napój.

Źródło: Starbucks Indonesia

W tegorocznych planach znalazł się również rozwój kawiarni typu premium, które charakteryzują się specjalnymi, limitowanymi edycjami smaków, a także klimatycznym wystrojem z wykorzystaniem materiałów z odzysku. Obecnie takie punkty możemy znaleźć w dwóch polskich lokalizacjach – na Nowym Świecie w Warszawie oraz na wrocławskim rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.