Co przewiduje projekt nowego rozporządzenia?

0
1296

Jak na razie wiadomości dla hotelarzy są pozytywne, gastronomia nadal zamknięta. Czy faktycznie tak niewiele zmian ma wnieść w życie nowe rozporządzenie, które będzie ogłoszone lada chwila?

Branża HoReCa czeka na nowe wytyczne dotyczące obostrzeń, choć gastronomia przestała już liczyć na jakiekolwiek zmiany i chyba pogodziła się z tym, że zostanie otwarta jako jedna z ostatnich branż. Hotelarze za to od kilku dni spekulują co się zmieni jeśli chodzi o ich działalność. Na nowe luzowania przepisów raczej nikt nie liczy, ale czy uda się utrzymać obecnie obowiązujące, czy też rząd zdecyduje się na krok wstecz?

Jak się okazuje Ministerstwo Zdrowia przygotowało na razie projekt, którzy reguluje tylko spożywanie posiłków i napojów w kasynach. Na razie w projekcie nie ma żadnych informacji na temat zamykania hoteli, stoków narciarskich czy galerii handlowych. Jednak czy takich zapisów nie będzie w finalnej wersji dokumentu, tego nie wiemy i musimy poczekać do konferencji prasowej, na której przedstawiciele rządu poinformują o nowych regulacjach.

Reklama

W projekcie pojawiają się zapisy precyzujące przepisy odnośnie zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny niektórych grup, a także kolejności szczepień przeciw Covid-19 o osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach. Projekt także uszczegóławia przepisy związane ze szczepieniem pracowników oświaty.

Jeśli rząd zdecyduje się na wykonanie kroku wstecz, to najprawdopodobniej zrobi to osobnym rozporządzeniem, które będzie wprowadzała np. surowsze limity dotyczące ilości osób odwiedzających galerie handlowe, stoki narciarskie czy hotele. Nadal niewykluczone jest całkowite zamknięcie tych sektorów i trzeba niestety mieć tego świadomość.

https://spidersweb.pl/bizblog/projekt-rozporzadzenie-covid-kasyna-szczepienia/
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.