Zwycięzcy Race to Racer i Best Barista Caffè Vergnano

0
847

W Krakowie wyłoniono laureatów dwóch prestiżowych konkursów baristycznych organizowanych przez Caffè Vergnano. Tytuł Best Barista 2019 przypadł Mariuszowi Bałutowi z  kawiarni Saskia zlokalizowanej w Kościanie, natomiast najlepszym basistą w konkursie Race to Racer okazał się Szymon Kiełbasa na co dzień mieszkający w Krakowie.

W dniach 14-15 grudnia w Forum Przestrzenie spotkało się dwudziestu najzdolniejszych polskich baristów. Przyjechali oni z różnych regionów kraju, ale łączy ich jedno – miłość do kawy i ogromna wiedza na temat jej parzenia. Pod czujnym okiem polsko-włoskiego jury i licznej publiczności przez kilka godzin przyrządzali kawę na różne sposoby i prześcigali się w pomysłach na wzory latte art. Eksperci oceniali nie tylko jakość wykonania i technikę pracy, ale również sposób autoprezentacji uczestników.

Najszybszym i najbardziej kreatywnym baristą w konkursie Race to Racer Caffè Vergnano okazał się Szymon Kiełbasa. Dzięki niezwykłej precyzji  podczas serwowania zamówionych przez jury napojów, wygrał możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych oraz zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko.

Z kolei tytuł Best Barista Caffè Vergnano 2019 wywalczył Mariusz Bałut Wykazał się on wyjątkowym zmysłem łączenia smaków. Wykonał on idealny wzór latte art, a stworzony przez niego drink podbił serca jury. Zwycięzca konkursu weźmie udział w jednym z najbardziej prestiżowych szkoleń dla basistów prowadzonym w Akademii Vergnano, pierwszym miejscu z certyfikatem SCA Premier Training Campus we Włoszech.

– Warto było przyjechać do Krakowa, aby zobaczyć w akcji tylu wspaniałych baristów. Wszyscy zaprezentowali umiejętności na najwyższym światowym poziomie. Ich kreatywność, poczucie estetyki i smaku oraz nieszablonowe podejście do tematu parzenia kawy zachwyciły publiczność zebraną w Forum Przestrzenie. Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę im, aby nadal rozwijali i doskonalili swoją  pasję – mówi Carlo Pastore – Caffè Vergnano Poland Area Manager.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.