Przedłużona kwarantanna w Polsce. Zamiast izolacji testy na COVID

0
2765
Rząd przedłużył do 14 lutego obowiązek odbywania 10-dniowej izolacji dla Polaków i obcokrajowców przekraczających granice w transporcie zbiorowym. Można jej nie podlegać, jeśli ma się negatywny wyniku testu na koronawirusa. 

Zgodnie z opublikowanym 29  stycznia 2021 roku rozporządzeniem rządu, pasażerowie przekraczający granicę RP do 14 lutego do godziny 24.00 muszą poddać się 10-dniowej izolacji, licząc od dnia następujacego po przekroczeniu tej granicy.

Obowiązek odbywania kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego oraz osób posiadających negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-COV-2, wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin od momentu zrobienia tego badania.

Informacja 23 stycznia 2021

Opublikowane zostało nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które reguluje m.in. kwestie kwarantanny i testowania. Najistotniejszą zmianą jest zwolnienie z obowiązku kwarantanny osób przekraczających granicę naszego kraju, jeżeli posiadają one negatywny wynik testu na koronawirusa. Test musi być wykonany w okresie do 48 godzin przed przyjazdem, licząc od momentu zrobienia tego badania. W rozporządzeniu jest mowa o teście diagnostycznym w kierunku SARS-CoV-2. Może to być test PCR. Wynik testu powinien być napisany w języku polskim lub angielskim.

Dotychczas każdy, kto wjeżdżał do Polski samolotem, autokarem lub pociągiem podlegał 10-dniowej obowiązkowej kwarantannie.

Rozporządzenie TUTAJ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.