Przedłużona kwarantanna w Polsce. Zamiast izolacji testy na COVID

0
2146
Rząd przedłużył do 14 lutego obowiązek odbywania 10-dniowej izolacji dla Polaków i obcokrajowców przekraczających granice w transporcie zbiorowym. Można jej nie podlegać, jeśli ma się negatywny wyniku testu na koronawirusa. 

Zgodnie z opublikowanym 29  stycznia 2021 roku rozporządzeniem rządu, pasażerowie przekraczający granicę RP do 14 lutego do godziny 24.00 muszą poddać się 10-dniowej izolacji, licząc od dnia następujacego po przekroczeniu tej granicy.

Obowiązek odbywania kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego oraz osób posiadających negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-COV-2, wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin od momentu zrobienia tego badania.

Informacja 23 stycznia 2021

Reklama

Opublikowane zostało nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które reguluje m.in. kwestie kwarantanny i testowania. Najistotniejszą zmianą jest zwolnienie z obowiązku kwarantanny osób przekraczających granicę naszego kraju, jeżeli posiadają one negatywny wynik testu na koronawirusa. Test musi być wykonany w okresie do 48 godzin przed przyjazdem, licząc od momentu zrobienia tego badania. W rozporządzeniu jest mowa o teście diagnostycznym w kierunku SARS-CoV-2. Może to być test PCR. Wynik testu powinien być napisany w języku polskim lub angielskim.

Dotychczas każdy, kto wjeżdżał do Polski samolotem, autokarem lub pociągiem podlegał 10-dniowej obowiązkowej kwarantannie.

Rozporządzenie TUTAJ 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.