Przed nami I Przegląd Filmów o Winie

0
981
Restauracja Winosfera i Kino Czary zapraszają na pierwszy Przegląd Filmów o Winie, które miały największy wpływ na rynek winiarski, spotkanie z ludźmi związanymi ze światem wina, degustacje i prelekcje najlepszych sommelierów w Polsce. Organizatorzy gwarantują uzyskanie odpowiedzi na pytania – jak wybrać dobre wino? Czym pachnie wino? Gdzie znajduje się najdroższe wino świata? Jak nie dać się oszukać przy wyborze tego trunku? Skąd wiadomo, że wino jest dobre? Czym jest wino podwodne? Ile lat ma najstarsza butelka wina?

Organizatorzy zachęcają, aby zarezerwować sobie 4 popołudnia i przedstawiają program:

SOMM – 11.05.2019, godz. 17.00

„Dzień dobry, kieliszek wina dla Pani/Pana!” – tak powitamy wszystkich, którzy nas tego dnia odwiedzą. Usiądźcie wygodnie, posłuchajcie kilku słów od nas i obejrzyjcie film, o prestiżowym teście dla sommelierów. Po jego zakończeniu na scenie pojawi się Master Sommelier Pan Piotr Pietras.Każdy z widzów w tym momencie dostanie kartkę i długopis, a zadaniem będzie określenie szczepu, apelacji, roku degustowanego wcześniej wina – jeśli komuś uda się prawidłowo odgadnąć, zwycięży butelkę. Master Sommelier na scenie przeprowadzi degustację w ciemno.

CHATEAU CHUNDER – A WINE REVOLUTION – 18.05.2019, godz. 17.00

Wydarzenie współorganizowane z Ambasadą Australii w Polsce. Poznasz tu najlepsze australijskie wina i otrzymasz zniżkę na wybrane butelki. Twórcy dokumentu za pomocą barwnych anegdot i ciekawych postaci, ukazują przemianę, jaką australijskie wino przeszło od żartu w skeczu Monty Pythona do momentu osiągnięcia ogromnego globalnego sukcesu. Po filmie będzie okazja do degustacji i rozmowy z członkami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

NATURA, KOBIETY I WINO – 08.06.2019, godz. 17.00

Dokument opowiadający o odwadze, wytrwałości determinacji, które pozwoliły bohaterkom osiągnąć zasłużony sukces. Zdobyły uznanie klientów na całym świecie i – co szczególnie trudne – także w branży winiarskiej. W filmie zdradzają sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i winach, które stały się ich największą dumą.

CZERWONA OBSESJA – 15.06.2019, godz. 17.00

Film opowiadający o winie z Bordeaux, pięknych francuskich krajobrazach i prawdzie o rynku wina – oto esencja dokumentu, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski. Tego dnia będziecie mieli możliwość poznania najdroższych win, najciekawszych winnych historii i nietypowych skandali z winem w roli głównej, opowieści o nich poprowadzą prezydent SSP Piotr Kamecki i wiceprezydent SSP Tomasz Kolecki.

Po każdym wydarzeniu dla zainteresowanych kolacja, składająca się z 5 dań, nawiązujących
do obejrzanego filmu, do których sommelier dobierze wino, które pozwoli zagłębić się w smakach kuchni ze sztućcami Michelin.

Kino Czary, Restauracja Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa

Rezerwacja i więcej informacji:
e: [email protected]
m: + 48 601 238 319
www.winosfera.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.