Posiłek dla Lekarza

0
1747

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce zostało wprowadzone ograniczenie działalności wszystkich lokali gastronomicznych. Mogą one co prawda funkcjonować, ale swoje produkty mogą sprzedawać tylko na wynos lub z dowozem pod drzwi. I chociaż jest to bardzo trudny czas dla branży ruszyła akcja #posiłekdlalekarza i #gastropomaga.

Obie akcje mają jeden cel, pomóc tym którzy są na pierwszym froncie walki z chorobą. Każdy kto w tym okresie pracuje w służbie zdrowia może liczyć na darmowy posiłek z restauracji biorących udział w akcji.

„Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce” – czytamy na stronie zbiórki #posilekdlalekarza.

Model działania wygląda tak, że my zbieramy pieniądze, zbieramy też listę chętnych restauracji. Z każdą restauracją będziemy się rozliczać w tygodniowym cyklu co każdą niedzielę, a one mają nam po prostu dostarczyć dowód, że to zamówienie zostało przekazane – mówi współorganizator akcji Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

– My tutaj chcemy w pełni zachować zgodność z przepisami o ochronie danych osobowych, nie potrzebujemy imion, nazwisk, nie potrzebujemy nawet wizerunku. Ważne, żeby zdjęcie pozwalało nam stwierdzić, że posiłek dotarł do szpitala albo załogi karetki, bo chociaż nazwa akcji to „Posiłek dla lekarza”, to wspieramy każdego z personelu medycznego – dodaje

Patryk Wachowiec zaznacza, że nie jest to jedynie wsparcie personelu medycznego, ale także lokalnej gastronomii, które są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Restauracje mogą jedynie gotować dania na wynos lub z dowozem do domu.

Akcję organizują Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki i Fundacja Otwarty Dialog. Organizacyjnie i prawnie wspiera ich także Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Każda restauracja może zgłosić się do akcji wypełniając formularz. Lista lokali jest cały czas aktualizowana na stronie zbiórki. Na ten moment jest już kilkadziesiąt restauracji, a ich liczba rośnie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA RESTAURACJI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.