Komunikat branży hotelarskiej

0
1066

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, sytuacja hoteli uległa w ostatnich dniach drastycznemu pogorszeniu. Wiele obiektów zdecydowało się na zawieszenie działalności. Te, które działają reorganizują prace swoich działów. Pojawiają się pytania dotyczące zobowiązań publicznoprawnych.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – IGHP, Harmony Polish Hotels, Polski Holding Hotelowy oraz Sztab Kryzysowy przy Ministerstwie Rozwoju odbyły wczoraj telekonferencje podczas której trwają prace dotyczące zobowiązań publicznych.

Związek Banków Polskich pracuje nad zawieszeniem spłat rat kredytowych i leasingowych

Ministerstwo Finansów pracuje nad zwolnieniem hoteli z płatności tzw. „podatku minimalnego”

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad tzw. pakietem osłonowym dla przedsiębiorstw (dotyczącym ZUS, VAT, CIT i PIT, kredytów obrotowych). Propozycje w tym temacie powinny pojawić się w poniedziałek 16.03.2020.

Poszczególni Prezydenci, Burmistrzowie i Wójt Gminy przychylają się do próśb o czasowe zwolnienie z podatku od nieruchomości – należy złożyć odpowiedni wniosek.

Przypominamy hotelarzom, że w przypadku zaprzestania działalności poprzez ogłoszenie tzw. „postojowego” mogą skorzystać z możliwości wystąpienia z indywidualnym wnioskiem o pokrycie chociaż części wynagrodzenia z GFP, uzasadniając siłą wyższą.

UWAGA W terminie płatności można składać ewentualne wnioski o umorzenie czy też odroczenie zobowiązań podatkowych, ZUS, rat kredytowych, rat leasingowych itp.

UE dedykowała duże środki pomocowe dla Polski z podkreśleniem trudnej sytuacji w turystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.