Port lotniczy we Wrocławiu zanotował kolejny rekordowy miesiąc

0
769
Ponad 350 tys. pasażerów skorzystało we wrześniu z usług wrocławskiego aeroportu, co stanowi blisko 20-procentowy przyrost w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Do tego sukcesu najbardziej przyczyniły się linie czarterowe (wzrost o 57%), niskokosztowe (29%) oraz przewoźnicy sieciowi (24%).

Wrocławskie lotnisko obsłużyło we wrześniu ponad 350 tys. podróżnych, co oznacza niewielki regres w stosunku do okresu letniego (370 tys. osób w lipcu i sierpniu). Wynik ten jest natomiast znacznie większy niż we wrześniu 2017 (o 19,6%).

Warto również zwrócić uwagę na wzrost liczby osób, które skorzystały z lotów czarterowych. 87 tys. pasażerów to o 57,1% więcej niż we wrześniu ubiegłego roku. Z oferty linii niskokosztowych, operujących na trasach międzynarodowych, skorzystało ok. 189 tys. osób, co oznacza z kolei wzrost o 28,9% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Z połączeń sieciowych postanowiło natomiast skorzystać ponad 45 tys. pasażerów (wzrost w stosunku do września 2017 o 24,1%).

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki podróży, najbardziej oblegane były te południowe. W większości przypadków zajętych było ponad 90% miejsc. Niekwestionowanym liderem jest Lizbona (95%).

„Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych oraz w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze. Ale również w przypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę” – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.