Port lotniczy we Wrocławiu zanotował kolejny rekordowy miesiąc

0
73
Ponad 350 tys. pasażerów skorzystało we wrześniu z usług wrocławskiego aeroportu, co stanowi blisko 20-procentowy przyrost w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Do tego sukcesu najbardziej przyczyniły się linie czarterowe (wzrost o 57%), niskokosztowe (29%) oraz przewoźnicy sieciowi (24%).

Wrocławskie lotnisko obsłużyło we wrześniu ponad 350 tys. podróżnych, co oznacza niewielki regres w stosunku do okresu letniego (370 tys. osób w lipcu i sierpniu). Wynik ten jest natomiast znacznie większy niż we wrześniu 2017 (o 19,6%).

Warto również zwrócić uwagę na wzrost liczby osób, które skorzystały z lotów czarterowych. 87 tys. pasażerów to o 57,1% więcej niż we wrześniu ubiegłego roku. Z oferty linii niskokosztowych, operujących na trasach międzynarodowych, skorzystało ok. 189 tys. osób, co oznacza z kolei wzrost o 28,9% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Z połączeń sieciowych postanowiło natomiast skorzystać ponad 45 tys. pasażerów (wzrost w stosunku do września 2017 o 24,1%).

Reklama

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki podróży, najbardziej oblegane były te południowe. W większości przypadków zajętych było ponad 90% miejsc. Niekwestionowanym liderem jest Lizbona (95%).

„Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych oraz w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze. Ale również w przypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę” – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!