Polskie Linie Lotnicze LOT zacieśniają współpracę z Izraelczykami

0
1383
Trwające w Tel Awiwie Forum Gospodarcze zaowocowało podpisaniem memorandum pomiędzy naszym narodowym przewoźnikiem a izraelskimi liniami lotniczymi El Al Israel Airlines. Na mocy porozumienia code-share możliwy będzie transport pasażerów posiadających bilety wystawione przez współpracujący podmiot.

Już w kwietniu przedstawiciele LOT-u i El Al postanowili podjąć współpracę w aspekcie sprzedaży, wspólnych operacji i szkoleń personelu. Zawarte w Tel Awiwie memorandum dodatkowo rozszerzy jej zakres o tzw. code-share, co spowoduje, że obie linie lotnicze będą respektować bilety wystawione przez kooperanta.

„W ostatnich latach ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej możliwości pasażerom” – mówił przed dwoma miesiącami Michael Strassburger, wiceprezes El Al Israel Airlines.

W trwającym, dwudniowym Polsko-Izraelskim Forum Gospodarczym uczestniczy ponad 100 firm znad Wisły. Celem kongresu jest przedstawienie przedsiębiorcom z obu krajów kolejnych możliwości nawiązania współpracy biznesowej, a także zacieśnienie relacji pomiędzy podmiotami, które już ją podjęły. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Polskie Linie Lotnicze LOT nie były jedynym podmiotem z naszego kraju, który podpisał w Tel Awiwie porozumienie o współpracy. Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w program na rzecz transferu wiedzy i doświadczenia wespół z izraelskimi firmami Start-Up Nation Central oraz CREATORS IDEAtion Lab, zaś Polska Agencja Inwestycji i Handlu zobowiązała się dzielić informacjami gospodarczymi, współpracować w projektach badawczych, czy też organizacji wystaw i targów z Federacją Izraelskich Izb Handlowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.