Polskie Linie Lotnicze LOT zacieśniają współpracę z Izraelczykami

0
155
Trwające w Tel Awiwie Forum Gospodarcze zaowocowało podpisaniem memorandum pomiędzy naszym narodowym przewoźnikiem a izraelskimi liniami lotniczymi El Al Israel Airlines. Na mocy porozumienia code-share możliwy będzie transport pasażerów posiadających bilety wystawione przez współpracujący podmiot.

Już w kwietniu przedstawiciele LOT-u i El Al postanowili podjąć współpracę w aspekcie sprzedaży, wspólnych operacji i szkoleń personelu. Zawarte w Tel Awiwie memorandum dodatkowo rozszerzy jej zakres o tzw. code-share, co spowoduje, że obie linie lotnicze będą respektować bilety wystawione przez kooperanta.

„W ostatnich latach ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej możliwości pasażerom” – mówił przed dwoma miesiącami Michael Strassburger, wiceprezes El Al Israel Airlines.

W trwającym, dwudniowym Polsko-Izraelskim Forum Gospodarczym uczestniczy ponad 100 firm znad Wisły. Celem kongresu jest przedstawienie przedsiębiorcom z obu krajów kolejnych możliwości nawiązania współpracy biznesowej, a także zacieśnienie relacji pomiędzy podmiotami, które już ją podjęły. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT nie były jedynym podmiotem z naszego kraju, który podpisał w Tel Awiwie porozumienie o współpracy. Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w program na rzecz transferu wiedzy i doświadczenia wespół z izraelskimi firmami Start-Up Nation Central oraz CREATORS IDEAtion Lab, zaś Polska Agencja Inwestycji i Handlu zobowiązała się dzielić informacjami gospodarczymi, współpracować w projektach badawczych, czy też organizacji wystaw i targów z Federacją Izraelskich Izb Handlowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.