Polska konkurencja FlixBusa jednoczy siły przy rządowym wsparciu

0
1414
Pod koniec kwietnia informowaliśmy o tym, że niemiecka spółka FlixBus poszerza listę partnerów przewozowych w naszym kraju. Na odpowiedź ze strony polskiej konkurencji nie trzeba było długo czekać. Polonus Partner, bo pod takim szyldem działać będzie krajowa koalicja przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe, ma pełnić rolę narodowego przewoźnika autokarowego i stanowić istotną przeciwwagę dla monachijskiego podmiotu obecnego na rynku ledwie od 2013 roku.

Nadspodziewanie szybka ekspansja FlixBusa w Europie Środkowo-Wschodniej zmobilizowała polskie firmy przewozowe do podjęcia wspólnych działań umożliwiających efektywniejszą konkurencję z niemieckim potentatem. Polonus Partner to projekt, który ma przyczynić się do rozwoju rodzimego transportu pasażerskiego oraz umocnienia pozycji lokalnych przewoźników.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest PKS Polonus – polskie przedsiębiorstwo transportowe z siedzibą w Warszawie, którego całkowitym udziałowcem jest Skarb Państwa. Spółka wywodzi się z utworzonego w 1946 roku PKS-u i świadczy usługi na terenie całego kraju (oferuje także kurs przez Hrebenne do Lwowa – dod. red.). Do koalicji z Polonusem przystąpiły na razie firmy Żak Express (województwo podlaskie), PKS Elbląg (warmińsko-mazurskie), Contbus, GardenExpress (oba lubelskie), NEOBUS i AlbatrosBUS (oba podkarpackie), ale lista przedsiębiorstw zaangażowanych w projekt ma się stale zwiększać.

„Łączymy polski rynek przewozów pasażerskich pod marką Polonus Partner. Jest to odpowiedź na oczekiwania polskich pasażerów. Zbudowaliśmy koalicję partnerską, która ma na celu zachęcenie klientów do korzystania ze sprawdzonych usług krajowych przewoźników. Zachęcamy pasażerów najwyższym standardem podróżowania, możliwością rezerwacji podróży łączonych, programem lojalnościowym, atrakcyjnymi cenami, promocjami oraz zniżkami dla dzieci i studentów. Rozpoczynamy współpracę atrakcyjną promocją z 10 000 biletami -50% na wszystkie przejazdy do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy na stronę PolonusPartner.pl, gdzie już teraz można rezerwować podróże” – powiedział Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus, cytowany przez portal TurInfo.

Inicjatywę objęło swoim patronatem Ministerstwo Infrastruktury w ramach ogólnopolskiej akcji #ŁączymyPolskę. Zrzeszone podmioty oferują wspólnie kursy aż na 50 krajowych liniach łączących 250 miejscowości w Polsce, które zostaną obsłużone przez 130 autokarów oznaczonych specjalnym symbolem. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej www.polonuspartner.pl, do której odnośnik znajduje się również na oficjalnej witrynie każdego z partnerów.

„Ministerstwo Infrastruktury czuwając nad rozwojem krajowego, drogowego rynku transportu pasażerskiego wspiera i angażuje się w wartościowe, znaczące dla Polaków projekty, które mogą nie tylko przyczynić się do rozwoju rynku, wzmocnić potencjał polskich przewoźników, czyli lokalnych przedsiębiorców, ale jednocześnie ułatwić Polakom podróżowanie po kraju. Z ogromnym zadowoleniem obserwujemy jak narodowy przewoźnik autokarowy Polonus, będący w 100% spółką Skarbu Państwa, dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz podejmowaniu odważnych inicjatyw, wychodzi na mocną pozycję lidera branży. Polonus jest aktualnie najmocniejszą państwową spółką transportu drogowego. Jest to niewątpliwie najlepszy czas w ponad 70-letniej historii firmy. Nowe biało-czerwone barwy, dumny i silny orzeł, wysoka jakość usług oraz atrakcyjna oferta z szeroką siatką połączeń, współpraca partnerska i wspieranie innych polskich firm sprawia, że Polonus stał się nadzieją polskiego transportu publicznego, na którym spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jako marka konsolidująca rynek jest przyszłością polskiego transportu publicznego. Wierzę, że inicjatywa Polonus Partner jest w stanie znacząco zmienić polski rynek, realizując potrzeby i oczekiwania pasażerów oraz może przynieść wymierne efekty przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju całej branży. I dokładnie z tych powodów jako Ministerstwo Infrastruktury postanowiliśmy udzielić patronatu tej niezwykle istotnej inicjatywie” – podkreśla Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.