WizzAir z imponującą liczbą pasażerów przewiezionych na polskich trasach

0
1424
Węgierskie linie lotnicze świętowały w środę przewiezienie 60-milionowego pasażera z lub do Polski. Szczęśliwiec podróżujący do Rzymu otrzymał z tej okazji specjalny voucher.

„Cieszymy się, że wspólnie z naszymi polskimi klientami możemy świętować wielki „kamień milowy”, jakim jest przewiezienie na polskich trasach już 60 milionów podróżujących. W ciągu ostatnich 14 lat zaoferowaliśmy naszym pasażerom nowe możliwości odkrywania 73 miast w całej Europie i poza nią, zapewniając naprawdę niskie ceny i dostarczając im wspaniałych doświadczeń. Dziękujemy wszystkim lojalnym polskim klientom za wybór Wizz i liczymy na jeszcze większą liczbę pasażerów” – powiedział Andras Rado, Corporate Communications Manager w Wizz Air.

Firma WizzAir funkcjonuje na polskim rynku przewozów lotniczych od 14 lat. Aktualnie obsługuje ponad 500 tras z 27 baz operacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Gdańska, Lublina, Poznania, Katowic, Warszawy i Wrocławia. Spółka zarządzana przez Józsefa Váradiego ma już na swoim koncie m.in. tytuł Ekonomicznej Linii Lotniczej 2016 r. przyznawany przez czołowe czasopismo branżowe „Air Transport World”.

Wizz Air posiada młodą flotę samolotów Airbus z rodziny A320 — w tym samoloty A320s i A321ceo. Węgierski przewoźnik zamówił również u tego samego producenta 110 nowoczesnych samolotów A321neo z zaawansowanymi systemami i silnikami, które pozwolą jeszcze bardziej zredukować koszty oraz emisję gazów cieplarnianych.

Airbus A321neo; źródło: airbus.com

Tani przewoźnik zamierza zainaugurować w tym roku 21 nowych połączeń, a ceny na tych trasach rozpoczną się już od 39 zł. Jeszcze w czerwcu pasażerowie WizzAira będą mogli polecieć z Katowic do Faro, Charkowa, Málagi, Memmingen, Podgoricy i Porto oraz z Warszawy do stolicy Czarnogóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.