Podróże bez kwarantanny tylko z paszportem szczepień

1
1763

Komisja Europejska proponuję stworzenie paszportów szczepień, które w założeniu mają ułatwić podróżowanie po jej terenie.

W takim dokumencie miałyby się znaleźć informacje o szczepieniu osoby podróżującej z podaniem rodzaju szczepionki oraz daty i miejsca jej podania. Dodatkowo mają być wyniki testów na koronawirusa. Paszport mógłby mieć postać cyfrową oraz papierową.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby uniknąć np. obowiązkowej kwarantanny jaką wprowadzają poszczególne państwa, ale także obowiązku przedstawienia testu na covid-19. To oczywiście ułatwiłoby życie podróżującym i zarazem mogłoby ożywić ruch turystyczny.

Jako pierwszy kraj, który rozważa wprowadzenie tego typu dokumentu jest Hiszpania. Unia Europejska informuje, że paszporty będą musiały nadawać wszystkim podróżującym takie same uprawnienia, bez względu na to z jakiego kraju jest jego właściciel. Ważne jednak jest to, że dokument nie będzie dawał gwarancji przekroczenia granicy czy braku konieczności zrobienia testu czy odbycia kwarantanny. Jeśli natomiast jakiś kraj by takie obostrzenia wprowadzał, musiałby je odpowiednio uzasadnić przed członkami UE.

Dokumenty miałby być wydawany bezpłatnie obywatelom Unii Europejskiej i obowiązywałby do czasu zakończenia epidemii ogłoszonego przez WHO. Aby paszporty weszły w życie jeszcze przed zbliżającym się sezonem turystycznym, przepisy muszą być zaakceptowane i przyjęte przez Parlament Europejski i Radę.

1 KOMENTARZ

  1. Hmmm do końca epidemi? Wolne żarty. To już z nami zostanie. Jeszcze rok temu gdy mówiłem że będą chcieli wprowadzić takie paszporty to mówili mi że snuje teorie spiskowe. Brawo. Zacznijcie swoich mózgów używać. Już wam tv je prawie całkiem wyprała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.