Wnioski dotyczące ogródków gastronomicznych

0
903

Cała branża gastronomiczna liczy na to, że wkrótce goście będą mogli odwiedzać restauracje i kawiarnie. Jednak w sezonie wiosenno-letnim wszyscy stawiają na uruchomienie ogródków i być może to właśnie tu w pierwszej kolejności goście będą mogli usiąść przy stoliku.

Uruchomienie ogródków gastronomicznych pozwoli podnieść przychody, ale trzeba pamiętać, że aby to zrobić należy złożyć odpowiedni wniosek. Niektóre miasta same wychodzą w inicjatywą i zachęcają już do składania odpowiednich dokumentów, a co więcej przedstawiają zasady funkcjonowania takich miejsc z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Tego typu aktywności podjęli urzędnicy m.in. Gdańska, Gdyni i Sopotu. Właściciele, którzy są zainteresowani rozstawieniem ogródka gastronomicznego przy swoim lokalu, muszą uzgodnić wygląd ogródka, granic zajmowanego terenu oraz wyposażenia. Ważne jest by ogródek nie kolidował z ruchem miejskim i ciągami komunikacyjnymi. Niektóre miasta przygotowały nawet specjalne poradniki, z którym można dowiedzieć się o wszystkich wytycznych. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotował taki dokument, który można pobrać ze strony urzędu.

Reklama

Wiele miast wspierając restauratorów przygotowało ulgi czynszowe oraz podatkowe. Za zajęcie pasa drogowego na ogródki także przewidziano ulgi, a niejednokrotnie całkowite zwolnienia z opłat. Warto zatem sprawdzić w swoim urzędzie jakie warunki należy spełnić oraz jak miasto może pomóc przedsiębiorcy.

Aby uzyskać ulgę lub zwolnienie z opłat należy złożyć stosowny wniosek. Z naszych informacji wynika, że w wielu miastach wszystkie wnioski są rozpatrywane pozytywnie dla restauratorów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.