Pierwsza edycja konferencji o condo i aparthotelach dla deweloperów

1
1111
Success stories liderów polskiego i światowego rynku, porady ekspertów, business mixer – to tylko niektóre elementy bogatego programu Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN 2018, które w dniach 24-25 września odbędzie się w warszawskim hotelu Radisson Blu Centrum. Gościem specjalnym premierowej edycji konferencji będzie złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie – Mateusz Kusznierewicz. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Horeca Business Club.

Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze i, jak twierdzą eksperci, nie widać oznak zbliżającej się katastrofy. Według danych GUS w 2017 roku ponad 70% mieszkań na rynku pierwotnym kupionych zostało za gotówkę – co sugeruje, że spora ich pula (według różnych źródeł nawet 30%) przeznaczona została na wynajem. Stopy procentowe nie zachęcają do trzymania oszczędności na lokacie, więc klienci indywidualni chętnie i bacznie przyglądają się rynkowi nieruchomości na wynajem, szczególnie tych, które zdejmują z właściciela konieczność uciążliwej bieżącej obsługi. Według szacunków REAS polski sektor PRS (Private Rented Sector) w ciągu następnej dekady może nawet się podwoić. Coraz goręcej też na polskim rynku turystycznym – tylko w pierwszym kwartale tego roku goście wykupili w hotelach ponad 10 milionów noclegów, a GUS oszacował stopień wykorzystania obiektów hotelowych w 2017 na 49%.

Reasumując wszystkie te dane i wyniki, czas dla inwestycji apart- i condohotelowych jest co najmniej interesujący. Wydaje się jednak, że legislacja, definiowanie produktu i wyznaczenie ogólnie obowiązujących standardów na rynku apartamentów inwestycyjnych nie nadążają za rynkowym boomem. O tym, między innymi, rozmawiać będą eksperci zaproszeni do udziału w konferencji Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN, a wśród nich: Dyrektor Generalny PZFD Konrad Płochocki, Dyrektor ds. Rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią grupy Louvre Hotels Adam Konieczny, Prezes Zarządu Dantex Marek Roefler, Członek Zarządu grupy Sun & Snow Paweł Kobierski, Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Piotr Kwiatkowski, Dyrektor ds. Rozwoju Accor i Orbis Jacek Stasikowski, Dyrektor Zarządzający Kristensen Group Jacek Twardowski. Wykład otwierający Forum wygłosi Gość Specjalny FAIN 2018 – Mateusz Kusznierewicz.

Wśród tematów wystąpień i paneli dyskusyjnych znajdą się między innymi:
• odpowiedzialność i ochrona prawna uczestników procesu inwestycyjnego;
• ceny, podatki i modele rozliczeń inwestycji;
• efektywne modele zarządzania;
• ograniczanie ryzyka finansowego i operacyjnego;
• nowe tendencje oraz sezonowość rynku usług turystycznych;
• projektowanie, strefowanie, wyposażanie hoteli oraz definiowanie kafeterii usług dodatkowych;
• wycena jednostki oraz całej inwestycji oraz efektywne sposoby wychodzenia z inwestycji condo- lub aparthotelowej.

Organizator, Nowy Adres S.A. znany z tworzenia od kilkunastu lat świetnych merytorycznie spotkań branży nieruchomości, zaprasza wszystkich uczestników na wieczorny bankiet po pierwszym dniu konferencji. Specjalnie dla gości, ekspertów i sponsorów przygotował również specjalną strefę Business in Progress, w której z wyprzedzeniem będzie można się umówić z wybranymi uczestnikami na indywidualne spotkania.

Pierwsza edycja Forum Rynku Nieruchomości FAIN odbędzie się 24 i 25 września w hotelu Radisson Blu Centrum przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Patronat medialny nad konferencją objął także portal Horeca Business Club. Szczegółowy program i informacje na temat uczestnictwa można znaleźć na stronie www.fain.pl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.