Polska firma wybuduje najwyższy hotel modułowy na świecie!

0
803
Rozpoczęła się właśnie produkcja 168 komponentów, z których w niedalekiej przyszłości powstanie najwyższy na świecie hotel modułowy. Rekordowy obiekt wzniesie polska firma DMDmodular ze Skawiny pod Krakowem. Hotel powstanie w atrakcyjnej lokalizacji w Nowym Jorku i będzie posiadał 25 pięter.

Budynek ma stanąć przy 842 Sixth Avenue na nowojorskim Manhattanie, a cała inwestycja opiewa na 70 mln $. Budowa hotelu ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Wykonawca planuje w przeciągu 21 tygodni wyprodukować dokładnie 21 modułów co, jak łatwo policzyć, daje średnią jednego modułu na tydzień.

„Zawarcie tego kontraktu to efekt ponad półtorarocznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu i kluczowy moment dla firmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to nam przypadł zaszczyt wzięcia udziału w projekcie budowy najwyższego hotelu modułowego na świecie. To niewątpliwie krok milowy dla całej światowej branży. To również sygnał dla nas i firm z Polski, że inwestorzy doceniają nasze zaangażowanie oraz jakość jaką oferujemy” – mówi prezes DMDmodular Ewelina Woźniak–Szpakiewicz.

Reklama

Cały projekt obejmuje aż 168 modułów, z których każdy ma zostać utrzymany w czterogwiazdkowym standardzie, wraz z łazienką. Przygotowanie pokoi ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 r. W następnej kolejności moduły zostaną przetransportowane do Stanów Zjednoczonych, gdzie w kluczowym momencie budowy ma powstawać jedna kondygnacja na dzień!

„Obserwujemy trend, zgodnie z którym największe sieci hotelowe, w tym Marriott, swój rozwój opierają właśnie na technologii modułowej. Powstają nowe projekty i koncepcje wykorzystania wolumetrycznej prefabrykacji. Światowi liderzy już dziś dostrzegają, że technologia modułowa jest bardziej opłacalna od konwencjonalnej, dzięki przede wszystkim oszczędności czasu, który w branży hotelowej przekłada się na konkretne zyski. Obserwujemy szereg innowacji w tego rodzaju prefabrykacji. Sami też prowadzimy szereg prac nad nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na kolejne optymalizacje i usprawnienia na etapie zarówno projektowania, produkcji, jak i montażu modułów. Jesteśmy częścią tego trendu i zamierzamy maksymalnie wykorzystać światową koniunkturę na budownictwo modułowe” – dodaje Woźniak-Szpakiewcz.

Projekt hotelu przygotował Danny Forster z pracowni Danny Forster & Architecture. Operatorem obiektu będzie natomiast AC by Marriott.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!