Polska firma wybuduje najwyższy hotel modułowy na świecie!

0
1655
Rozpoczęła się właśnie produkcja 168 komponentów, z których w niedalekiej przyszłości powstanie najwyższy na świecie hotel modułowy. Rekordowy obiekt wzniesie polska firma DMDmodular ze Skawiny pod Krakowem. Hotel powstanie w atrakcyjnej lokalizacji w Nowym Jorku i będzie posiadał 25 pięter.

Budynek ma stanąć przy 842 Sixth Avenue na nowojorskim Manhattanie, a cała inwestycja opiewa na 70 mln $. Budowa hotelu ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Wykonawca planuje w przeciągu 21 tygodni wyprodukować dokładnie 21 modułów co, jak łatwo policzyć, daje średnią jednego modułu na tydzień.

„Zawarcie tego kontraktu to efekt ponad półtorarocznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu i kluczowy moment dla firmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to nam przypadł zaszczyt wzięcia udziału w projekcie budowy najwyższego hotelu modułowego na świecie. To niewątpliwie krok milowy dla całej światowej branży. To również sygnał dla nas i firm z Polski, że inwestorzy doceniają nasze zaangażowanie oraz jakość jaką oferujemy” – mówi prezes DMDmodular Ewelina Woźniak–Szpakiewicz.

Cały projekt obejmuje aż 168 modułów, z których każdy ma zostać utrzymany w czterogwiazdkowym standardzie, wraz z łazienką. Przygotowanie pokoi ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 r. W następnej kolejności moduły zostaną przetransportowane do Stanów Zjednoczonych, gdzie w kluczowym momencie budowy ma powstawać jedna kondygnacja na dzień!

„Obserwujemy trend, zgodnie z którym największe sieci hotelowe, w tym Marriott, swój rozwój opierają właśnie na technologii modułowej. Powstają nowe projekty i koncepcje wykorzystania wolumetrycznej prefabrykacji. Światowi liderzy już dziś dostrzegają, że technologia modułowa jest bardziej opłacalna od konwencjonalnej, dzięki przede wszystkim oszczędności czasu, który w branży hotelowej przekłada się na konkretne zyski. Obserwujemy szereg innowacji w tego rodzaju prefabrykacji. Sami też prowadzimy szereg prac nad nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na kolejne optymalizacje i usprawnienia na etapie zarówno projektowania, produkcji, jak i montażu modułów. Jesteśmy częścią tego trendu i zamierzamy maksymalnie wykorzystać światową koniunkturę na budownictwo modułowe” – dodaje Woźniak-Szpakiewcz.

Projekt hotelu przygotował Danny Forster z pracowni Danny Forster & Architecture. Operatorem obiektu będzie natomiast AC by Marriott.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.