Prawie 120 tys. pasażerów w październiku w Gdańsku

0
798
Port Lotniczy Gdańsk w minionym miesiącu obsłużył 117 733 podróżujących. To dobry wynik, mimo pandemii. Najwięcej pasażerów gdańskie lotnisko miało w piątek 2 października, było ich w sumie 6 881. Tego dnia było też najwięcej, bo aż 105 operacji lotniczych. To w czasie epidemii bardzo dobry wynik.

Wyniki za październik są satysfakcjonujące, mimo, że mieliśmy mniej pasażerów niż we wrześniu czy sierpniu. Tego się należało spodziewać. Z jednej strony październik to okres poza sezonem lotów wakacyjnych i każdego roku widać w tym czasie spadek liczby połączeń. Z drugiej, zwiększająca się wciąż liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce i coraz więcej restrykcji dla Polaków w innych krajach, nie sprzyjają podróżowaniu – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie: Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia.

Mimo, że październik nie jest typowym miesiącem na wakacyjne podróże, Port Lotniczy Gdańsk obsłużył prawie 6,5 tysiąca pasażerów lecących liniami czarterowymi na wakacje do Turcji i Grecji. Pasażerowie wybierali loty z Gdańska do Antalii, Badrum i na Rodos.

W czasie pandemii rozwija się rynek przesyłek lotniczych. W Gdańsku w październiku zanotowano 11% wzrost przewiezionych ładunków w porównaniu do tego samego okresu 2019 roku. Miało na to wpływ uruchomienie w ubiegłym miesiącu nowej bazy i lotów cargo realizowanych przez firmę UPS.

25 października 2020 roku zmienił się na zimowy rozkład połączeń lotniczych. Przewoźnicy zadeklarowali realizację do końca marca prawie 60 połączeń z Gdańska. Jednak w związku z obostrzeniami obowiązującymi w wielu krajach i mniejszym zainteresowaniem pasażerów podróżowaniem, linie lotnicze część swoich połączeń zawiesiły do około połowy grudnia. Obecnie gdańskie lotnisko ma ponad 30 aktywnych połączeń do 12 krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.