Pałac w Nakle zaprasza na warsztaty budowania z konopi

0
1145
Niewiele osób wie, że konopie znajdują swoje zastosowanie nie tylko w medycynie czy rolnictwie, ale także w branży budowlanej. O ich wartości jako budulca będzie można przekonać się w dniach 8-9 września podczas kolejnej edycji warsztatów budowania z konopi, które odbywają się w Pałacu w Nakle.

Warsztaty poprowadzi dr inż. Przemysław Brzyski – praktyk oraz badacz budownictwa z wykorzystaniem konopi i wapna. Ta niezwykle uniwersalna roślina wciąż nie jest jednak powszechnie wykorzystywana jako materiał budowlany, a wszystko przez prawne obostrzenia, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku narkomanii.

Podczas warsztatów odbędzie się także wznoszenie ściany na poddaszu pałacu, dzięki czemu uczestnicy będą mogli nabyć praktyki przed ewentualną własną realizacją. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych konstrukcja zostanie uformowana pod zadaszeniem.

Organizatorem warsztatów jest stowarzyszenie HempToday, które działa pod Patronatem Fundacji Nakło. Wydarzenie ponownie odbędzie się w klimatycznym XVIII-wiecznym pałacu położonym w gminie Lelów niedaleko Częstochowy.

Termin warsztatów: 8-9 września 2018

Organizatorzy: HempToday

Zakres warsztatów:
– wprowadzenie teoretyczne – właściwości materiału, metody budowania – wykład/prezentacja
– przygotowanie mieszanki wapienno-konopnej (praktyka)
– układanie mieszanki w deskowaniu ściennym (praktyka)

Koszt uczestnictwa: 300 PLN – w cenie wliczone wyżywienie (byli uczestnicy mogą potwierdzić wysoki poziom kuchni) i nocleg (lub dwa, jeśli ktoś zechce przyjechać w piątek wieczorem).

Minimalna liczba uczestników, aby warsztaty się odbyły: 8 osób.

Przed warsztatami należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% kosztu uczestnictwa. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: [email protected]. Więcej szczegółów znajdą Państwo na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.