Polacy chętnie wybierają się na Bliski Wschód

0
957
Po raz kolejny Turcja okazała się jedną z najpopularniejszych destynacji wśród Polaków. Raport Polskiej Izby Turystyki donosi, iż kraj położony nad Bosforem znalazł się na drugim miejscu pod względem ulubionych kierunków wakacyjnych naszych rodaków. Turcja osiągnęła niemal 15% udziału w rynku, bijąc rekordy popularności w bieżącym roku.

Riwiera Turecka zajęła pierwszą lokatę w tegorocznej klasyfikacji najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę atrakcyjność turystyczną całego kraju.

„Dla Turcji nie ma lepszej wiadomości, bo turystyka to bardzo ważna gałąź gospodarki kraju. Poza tym, Turcy to z natury ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów i oferujący im wiele atrakcji i wygód. Oferta hotelowa wciąż się rozwija, a niedługo zostanie otwarte nowe lotnisko w Stambule, które będzie jednym z największych na świecie – będzie mogło obsługiwać 90 mln pasażerów rocznie, z możliwością rozbudowy w przyszłości” – mówi Volkan Akgül, radca ds. kultury i informacji Ambasady Turcji w Polsce.

Źródło: Travel Planet

Istnieje wiele czynników zachęcających Polaków do odwiedzania Turcji także w porze zimowej. Ważnym aspektem są niezwykle niskie ceny pobytów poza sezonem, ale to nie wszystko. Nasi rodacy cenią sobie możliwość wyjazdu do miejsca, w którym mogą liczyć na słoneczną, sprzyjającą spacerom oraz odpoczywaniu na plaży pogodę, podczas gdy w kraju nad Wisłą temperatura coraz bardziej się obniża.

Z pewnością dobrą nowiną dla rodzimych turystów jest również fakt, iż biuro podróży Itaka uruchomi połączenie lotnicze do Kayseri w terminie od 21 grudnia 2018 do 31 marca 2019 roku. Oferta ta skusić może przede wszystkim miłośników sportów zimowych, bowiem przewiduje takie atrakcje, jak wyjazdy narciarskie czy wycieczki objazdowe po Kapadocji.

„Dla osób, które nie przepadają za upałami, zimowe miesiące mogą być doskonałym czasem na wakacyjne aktywności. W nieco chłodniejszą pogodą fantastycznie zwiedza się Stambuł i jego zabytki. Warto pamiętać, że w ostatnich miesiącach roku jest już znacznie mniej turystów, a to sprzyja niespiesznemu oddawaniu się kontemplacji zabytkowych wnętrz, takich jak Hagia Sophia czy Błękitny Meczet.”

„Miasto zwiedzać można na piechotę lub od strony wody. Nawet w chłodniejsze miesiące statki wycieczkowe kursują, zabierając podróżnych w rejsy. Organizowane są także wycieczki z przewodnikami, którzy chętnie pokażą nam mniej znane zakątki miasta. W okolicy Alanyi można wybrać się też na górską wycieczkę jeepem. Nie ma również nic przyjemniejszego, jak w chłodniejszy dzień udać się do łaźni tureckiej i w gorących oparach pozwolić sobie na leniwy odpoczynek lub przyjemny masaż wonnymi olejkami” – zachęca Akgül.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.