Czołowe biuro podróży nałożyło kary na swoich agentów

0
153
Biuro podróży Itaka postanowiło ukarać współpracujących z nim agentów po tym, jak w wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że część z nich sprzedaje oferty w niedozwolony sposób.

W związku z napływającymi sygnałami sugerującymi, że niektóre biura sprzedają oferty Itaki naruszając ustalone zasady, zarząd firmy postanowił przeprowadzić tajne kontrole. Placówki, które podejrzewano o nielegalną działalność, sprawdzono poprzez wysłanie do nich tajemniczego klienta.

Po zweryfikowaniu informacji wyszło na jaw, że spośród 36 biur współpracujących, 3 sprzedawały wycieczki bez umowy, a 8 oferowało niedozwolone rabaty. Zgodnie z przyjętymi zasadami ceny imprez turystycznych powinny być takie same, niezależnie od tego, czy sprzedawane są na stronie internetowej, u agenta czy w biurze. Wszystko to w celu umożliwienia jednakowego zarobku.

Reklama

„Itaka konsekwentnie stosuje taką samą cenę imprez turystycznych we wszystkich kanałach sprzedaży, niezależnie czy jest to sprzedaż online, czy sprzedaż agencyjna. To nasza fundamentalna zasada. Niestety nie wszyscy jej przestrzegają” – żali się w oficjalnym komunikacie wiceprezes Itaki, Piotr Henicz.

Jak poinformował Henicz, udzielanie rabatów i udostępnianie loginów biurom trzecim jest niedopuszczalne i podlega umownej karze w wysokości 10 000 zł lub rozwiązaniem umowy w trybie natychmiastowym. W związku z tym na osiem zbadanych biur Itaka nałożyła kary finansowe, a z trzema rozwiązała umowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!