Orbis zainwestuje ponad 40 mln zł w Szczecinie

0
1166
Grupa Orbis, zgodnie z przyjętą strategią, rozwija sieć AccorHotels w Polsce i w Europie Wschodniej we współpracy z lokalnymi partnerami oraz poprzez własne inwestycje w największych aglomeracjach. W tym tygodniu spółka oficjalnie ogłosiła podpisanie umowę na budowę hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto.

Otwarcie nowego hotelu na Pomorzu Zachodnim zaplanowane jest na ostatni kwartał 2020 roku. Jest to nowa inwestycja w zielonej certyfikacji BREEAM. Prace budowlane przy ul. Panieńskiej 10 na Podzamczu rozpoczną się pod koniec stycznia przyszłego roku. Oprócz 161 pokoi w hotelu znajdzie się restauracja Winestone, WineBar, sale konferencyjne, strefa fitness oraz parking podziemny.

„Ten projekt inwestycyjny, ze względu na swoją lokalizację, był dość skomplikowany i wymagał wielu administracyjnych uzgodnień, a przedłużające się terminy wynikały z naszej dbałości o szczegóły oraz z poszanowania architektury najstarszej części Szczecina. Tym bardziej więc doceniamy cierpliwość wykazaną przez mieszkańców Szczecina” – tłumaczy Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.

 

Szczecin pozytywnie rozwija się pod kątem biznesowym, kulturalnym i turystycznym, a jak sama nazwa hotelu wskazuje, ibis Styles Szczecin Stare Miasto położony jest w historycznym centrum miasta. Tematem przewodnim wnętrz będzie cyrk – to wynik konkursu, który wygrała polska pracownia projektowa DETAL z Trójmiasta.

Po hotelach Novotel, ibis i ibis budget, ibis Styles będzie czwartym adresem Grupy Orbis i AccorHotels w portowym mieście. W bieżącym kwartale zarządzana przez Gillesa Clavie spółka zawarła również warunkowe umowy zarządzania kompleksem hotelowym Mercure i ibis Warszawa Bielany oraz hotelem Mercure Katowice City Center.

 

Zgodnie z filozofią tej ekonomicznej i lifestyle’owej marki należącej do grupy AccorHotels, ibis Styles to komfortowe, designerskie hotele o różnych stylach, charakteryzujące się kreatywnością, wzbudzające dobry humor i emanujące radosną atmosferą – pozytywne, stylowe i urokliwe. W hotelach tej marki ważne jest poczucie wspólnoty, lokalny design i temat przewodni.

Grupa Hotelowa Orbis operuje ponad 20 hotelami marki ibis Styles w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie funkcjonuje pod tym szyldem już 420 obiektów w 45 krajach na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.